post

ViOn sa po 140 dňoch odlepil z dna tabuľky: Usmiala sa na nás aj šťastena

Hráči Zlatých Moraviec sa môžu po vyše štyroch mesiacoch pozrieť na ligovú tabuľku bez toho, aby na poslednom mieste videli svietiť názov svojho klubu. Hoci v priamom súboji o záchranu neboli proti Senici lepším tímom, napokon zverenci Karola Praženicu zdolali Záhorákov 3:2. Vďaka víťaznému gólu Vladimíra Tkáča.

„Mali sme výbornú úvodnú polhodinku, kontrolovali sme dianie na ihrisku. Dali sme gól, ale potom sme stratili na záverečných pätnásť minút prvého dejstva sústredenosť, neboli sme dostatočne agresívni a strácali sme veľa lôpt. ViOn dal jeden gól po faule, ktorý podľa mňa nebol, ale to je futbal. Chyby sa občas stávajú,“ hodnotil prvú 45-minútovku hosťujúci kormidelník Ricardo Cheu. Do kabín odchádzali tímy za stavu 2:1 pre Zlaté Moravce.

Domáci dokázali totiž do prestávky reagovať na vedúci gól Dangubiča, presnými zásahmi Asanoviča a Kwina. „Náš vstup do zápasu nebol dobrý. Hráči mali pred súperom určitý rešpekt, veď cez týždeň vyhral v pohári nad Nitrou 5:1. Videli sme aj prvé štyri kolá, ktoré boli zo senickej strany veľmi kvalitné. Vedeli sme, že to nie je Senica z jesennej časti. Potvrdilo sa to aj v tomto zápase. Senica bola jedným z najkvalitnejších tímov, s ktorými sme sa v jarnej časti stretli,“ hovoril domáci tréner Karol Praženica.

Tréner ViOn-u Karol Praženica (vľavo) a Senice Ricardo Cheu na pozápasovej tlačovej konferencii (foto: Jozef Bedej)
Tréner ViOn-u Karol Praženica (vľavo) a Senice Ricardo Cheu na pozápasovej tlačovej konferencii (foto: Jozef Bedej)

Domáca lavička sa musela zaobísť bez dvojice skúsených hráčov. „Mali sme veľký problém, lebo nám chýbal Ďubek s Brašeňom. Ďubek je náš tvorca hry, bolo to cítiť hlavne vo fáze zakladania útokov. Tam nám to viazlo. Tým pádom šiel súper ľahko do tlaku na našu bránu. Ako hovoril kolega, po tridsiatich minútach sme sa chytili štandardnou situáciou. Som veľmi rád, že sa nám podarilo do polčasu dvakrát skórovať, mužstvu pomohli gólmi dvaja stopéri,“ pochvaľoval si Praženica, ktorý sa už v 34. minúte odhodlal k prvému striedaniu: „V základnej zostave nastúpil na pozícii podhrotového hráča Chomutov. Nefungovalo to. Preto sme reagovali striedaním. Na ihrisko šiel ofenzívny Vlado Tkáč. Nechceli sme tam dať defenzívneho hráča, lebo sme sa snažili byť nebezpeční aj smerom dopredu.“

Keď senický stopér Kay využil šestnásť minút pred koncom riadneho hracieho času nedorozumenie medzi domácim brankárom Chovanom a Asanovičom, zdalo sa, že tímy sa rozídu zmierlivou remízou 2:2. „V druhom polčase sme posadili súpera našou chybou na koňa. Gól ide na vrub brankára, ale aj stopéra. Máme v tíme mladých hráčov, získavajú skúsenosti. Keby ste sa pozreli aj na ostatných mladíkov, tiež spravili v zápase chyby. Keďže je Aďo Chovan brankár, je to vidieť viac. Súper vyrovnal, ale moji hráči išli až do konca za víťazstvom a napokon sa šťastena priklonila na našu stranu. Naozaj musím našich hráčov pochváliť, lebo na ihrisku odovzdali všetko,“ nechcel kormidelník Zlatých Moraviec hádzať vinu na svojho brankára.

Hoci sa Záhoráci dostávali v zápase častejšie do zakončenia a pôsobili živším dojmom, napokon odchádzali domov bez bodového zisku. Z ligového víťazstva sa tešili naposledy ešte začiatkom novembra. „Druhý polčas sme začali opäť dobre, agresívne. Na konci zápasu však prišla nepochopiteľná chyba nášho hráča, keď sme stratili koncentráciu a domáci strelili víťazný gól. Všetky tri presné zásahy domácich sa na seba veľmi podobali, pramenili z našej nedisciplinovanosti. Domáci boli veľmi agresívni, šli za víťazstvom až do poslednej minúty. Odohrali sme dobrý zápas, pokračujeme v našej ceste ďalej, na konci ktorej je záchrana. Domácim gratulujem k víťazstvu,“ hovoril po zápase sklamaný Ricardo Cheu. Je zaujímavé, že hoci to Seničanom v ligovej súťaži výsledkovo nejde, v Slovnaft Cup-e sú už v semifinále.

ViOn Zlaté Moravce sa po dlhých desiatich kolách odlepil z dna ligového pelotónu. „Za päť zápasov sme stiahli náskok Senice, teraz sme sa dostali pred ňu. Ešte je pred nami deväť zápasov. Videli ste, že Senica má svoju kvalitu. Určite nebude prehrávať všetky zápasy. Sme za tento posun radi, je to pre nás psychická vzpruha, ale nič nám to zatiaľ nezaručuje,“ nechce sa uspokojiť domáci tréner. Najbližšie sa Zlatomoravčania predstavia v sobotu na pôde trnavského Spartaka. Seničania privítajú na domovskom stánku Podbrezovú.

Čítajte viac: https://profutbal.sk/clanok/232744-vion-sa-po-140-dnoch-odlepil-z-dna-tabulky-priklonila-sa-na-nas-aj-stastena
zdroj: TASR

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *