post

ViOn s výraznou posilou do stredu poľa. Z Trnavy prichádza Anton Sloboda

Skúsený 32-ročný stredopoliar patril v majstrovskej sezóne Spartaka Trnava k pilierom mužstva, neskôr svoje kvality potvrdil aj na ceste za triumfom v Slovnaft Cup-e. S vionistami sa dohodol na ročnom kontrakte.

Rodák z Považskej Bystrice je po návrate ofenzívneho univerzála Jakuba Šveca v aktuálnom týždni druhou akvizíciou pre tím trénera Karola Praženicu.

„Sloboda je hráč, ktorý by nám mal pomôcť. Tešíme sa, že sme dokázali nájsť spoločnú reč. Verím, že svoje kvality potvrdí a bude pre nás pomoc. Ako som videl a ako ho poznám z minulosti, mal by byť posilou,“ uviedol hlavný lodivod Zlatomoravčanov Karol Praženica.

Jeho zverenci majú za sebou štyri kolá, v ktorých nazbierali šesť bodov. Bývalý futbalista Ružomberka, Viktorie Žižkov, poľského Podbieskidzie či už spomínaného Spartaka Trnava, svojich nových spoluhráčov sledoval pozorne.

 „Šesť bodov je slušný výsledok. Škoda prehratého zápasu s Dunajskou Stredou. Minimálne bod si chlapci zaslúžili. Absolvoval som s nimi niekoľko tréningových jednotiek. S niektorými sa poznám osobne ešte z predchádzajúcich pôsobení. Môžem povedať, že sa tu vytvorila výborná partia. Ak dokážeme preniesť dobrú atmosféru z kabíny na ihrisko, k tomu budeme všetci naplno pracovať pre mužstvo, tak som presvedčený, že môžeme byť úspešní. Nemám prehnané ambície, verím, že budeme atakovať hornú polovicu tabuľky,“ prezradil na úvod Sloboda.

 Po skončení zmluvy v malom Ríme mal niekoľko ponúk zo zahraničia. Pár dní strávil na skúške v rakúskom Sturme Graz, z ktorého sa mu ozval jeho bývalý tréner Nestor El Maestro. Keďže sa poznajú veľmi dobre, nešlo o klasickú skúšku, skôr o fyzickú a zdravotnú. Angažmán mu zhatil problém s preplneným stredom poľa. Nutnosťou bol odchod jedného hráča. Vzhľadom na platnosť kontraktov sa to neuskutočnilo.

„S ViOn-om sme boli v kontakte už viac ako mesiac cez generálneho manažéra Mareka Ondrejku. Poznáme sa z čias v Trnave. Práve od neho prišiel podnet, aby som prišiel do Zlatých Moraviec – Vrábel. Dohodli sme sa, že ak mi nevyjde zahraničie, prijmem jeho ponuku. Nakoľko žiadna z možností nebola tak zaujímavá, aby som opustil Slovensko, rozhodol som sa upísať ViOn-u. Rokovania boli veľmi seriózne, prakticky vo všetkom mi vyšli v ústrety. Aj to zohralo rolu v mojom príchode,“ pokračuje Anton Sloboda.

Ako na záver priznal, pocity má iba pozitívne, pretože sa opäť vráti do zápasového kolotoča. Ten mu už poriadne chýbal.

„Nikoho nebaví iba trénovať bez ostrých súbojov (úsmev). V kádri je viacero skúsených futbalistov. Dúfam, že aj ja svojimi skúsenosťami prispejem k tomu, aby sme na ihrisku podávali stabilné výkony, potešili fanúšikov a zároveň pomáhali mladíkom priučiť sa niečomu novému. Môžu sa tak naďalej rozvíjať,“ uzavrel Sloboda.

Príchodom Slobodu a Šveca ešte ViOn nezatvára na prestupovom trhu dvere.

„Ak všetko pôjde ako má, nie sú to posledné mená v našom mužstve. Po zranení Tkáča aktuálne pracujeme na hrotovom útočníkovi. To je pre nás priorita číslo jeden. Čo sa týka Antona Slobodu, nejaký čas sa poznáme. A to nielen z Trnavy, ale ešte predtým. Ľudsky a charakterovo ide o veľkého človeka. Nehovoriac o jeho skúsenostiach a kvalitách. Pre mňa je to jeden z najlepších defenzívnych stredových hráčov našej ligy. Pred rokom a pol bol kľúčovým futbalistom majstrovskej Trnavy. Som šťastný, že sme takúto posilu získali pre Zlaté Moravce. Pre našich fanúšikov sme pritiahli silné meno, navyše výrazne posilnil tím,“ dodal generálny manažér Marek Ondrejka.

Sloboda bude trénerovi Praženicovi k dispozícii už na dnešný duel s Pohroním. Výkop je naplánovaný o 19.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *