post

ViOn proti Slovanu. Kovaľ: „Nemôžeme prísť s prehnaným rešpektom. Na ihrisku musíme nechať srdce“

Fortuna liga vstupuje do záverečnej časti tohto roka. Zlatomoravčania ju po reprezentačnej prestávke odštartujú na Tehelnom poli.

V nedeľu nastúpia proti súperovi, ktorého už raz v aktuálnej sezóne zdolali. V treťom kole sa im to podarilo gólom Dugu a Apaua (vlastný, pozn. red.) výsledkom 2:1. Za hostí sa presadil Ožbolt.

„Pre všetkých to bol krásny zápas. Nikto to nečakal, prekvapili sme asi každého. Na druhej strane, nechali sme na ihrisku maximum, siahli si na dno svojich síl. Podali sme zodpovedný, súbojový výkon. Pridali sme k nemu srdce a výsledok sa dostavil,“ vrátil sa k víťaznému ťaženiu s belasými vo ViOn aréne krídelník Martin Kovaľ.

Odvtedy prešiel určitý čas. Zverenci Ľuboša Benkovského nazbierali v ďalších kolách dokopy devätnásť bodov. Slovanisti, podľa očakávaní, bojujú o prvú priečku s Dunajskou Stredou. Na konte majú 29 bodov.

„Slovan má jeden z najlepších tímov, ak nie najlepší v našej lige. Je to pre nás opäť výzva. Veríme si. Chceme si udržať nastavenú výkonnostnú latku. Budeme sa určite snažiť získať bod zo súperovej pôdy,“ pokračuje tréner Benkovský.

Forma z ostatných piatich vystúpení je rovnaká na oboch stranách. Ako Zlaté Moravce, aj belasí bodovali naplno v troch prípadoch. Raz si body delili a raz ťahali za kratší koniec.

„Očakávam podobný súboj tomu poslednému vzájomnému u nás. Verím, že na konci bude svietiť rovnako pozitívny výsledok ako vtedy. Pre nás je dôležité, aby sme k zápasu pristúpili maximálne zodpovedne a s rešpektom. Nie však prehnaným. Hlavne nemôžeme mať strach. Musíme bojovať od prvej do poslednej minúty,“ zdôraznil brankár Adrián Chovan, ktorý si v minulom kole udržal druhé čisté konto v sezóne.

Zlatomoravčania si pred reprezentačnou pauzou poradili na svojom trávniku s futbalistami AS Trenčín vysoko 5:0. Druhým hetrikom v ročníku sa blysol kanonier Filip Balaj. Hráči Slovana sa vrátili do Bratislavy zo Zemplína s výhrou 2:0.

„Čakám veľmi náročný duel ako každý, keď sa spolu stretneme. Disponujú obrovskou individuálnou kvalitou. K tomu majú výhodu domáceho prostredia. Myslím si, že sme dobre pripravení. Musíme nechať na ihrisku znova všetko a pridať naše srdce. Nemôžeme tam prísť s príliš veľkým rešpektom,“ hovorí  Kovaľ.

Z historického hľadiska sa oba celky stretnú v tridsiatom piatom vzájomnom stretnutí. Bilancia je jasne naklonená na stranu obhajcu majstrovskej trofeje – 22 výhier.

„Verím, že si udržíme svoju tvár, spôsob hry a budeme nepríjemným súperom až do záverečného hvizdu. Všetko je pozitívne. Máme sériu súbojov. Každopádne, každý zápas je iný. Tento bude špecificky a my chceme byť v ňom takisto špecifickí,“ prízvukuje Ľuboš Benkovský.

ViOn má pred sebou znova výzvu uspieť na Tehelnom poli. Zatiaľ sa mu to nepodarilo. Zo sedemnástich duelov ani raz nevyhral. Podarilo sa mu trikrát remizovať. Všetkých šesť výhier prišlo pri Žitave. K ním aj tri remízy.

„Najdôležitejšia bude trpezlivosť. Predpokladám, že Slovan bude držať loptu na svojich kopačkách častejšie. Budeme musieť byť úderní a efektívni. Jednoducho si počkať na svoju šancu,“ uzavrel Martin Kovaľ.

Stretnutie 14. kola Fortuna ligy má v nedeľu výkop o 15.00 hod. Okrem Huste TV ho naživo odvysiela i televízia Orange šport.