post

ViOn privíta trnavský Spartak. Pintér: Verím, že sa štadión naplní a poženie nás dopredu

Zaujímavý súboj čaká zverencov Karola Praženicu. V desiatom kole Fortuna ligy privítajú na svojom štadióne tabuľkového suseda – FC Spartak Trnava.

Vionisti sú s pätnástimi bodmi štvrtí. Spartakovci s bodovým mankom na piatej priečke. ViOn v ostatných piatich dueloch ani raz neprehral. Zaknihoval tri remízy a dve víťazstvá. Futbalisti z malého Ríma ťahali dvakrát za kratší koniec, dvakrát vyhrali a raz remizovali.

„Na zápas sa tešíme. Pracovali a pripravovali sme sa poctivo. Verím, že nám odmenou budú tri body. Trnava bude chcieť hrať svoju aktívnu hru, rovnako ako aj my. Určite im nemôžeme nechať priestor, vtedy vedia byť nebezpeční. Ak to splníme, dúfam, že po záverečnom hvizde sa budeme tešiť my. Sme doma, ideme vyhrať,“ zdôraznil stopér Michal Pintér.

Z historického hľadiska nastúpia oba celky v tridsiatom štvrtom vzájomnom vystúpení. Bilancia je naklonená k Spartaku, ktorý bral všetky body v dvadsiatich prípadoch. Zmierlivo sa tímy rozišli v siedmich súbojoch. Hráči ViOn-u získali plný počet bodov šesťkrát.

„Vždy to beriem ako prestížny duel. Slovan, Žilina, Dunajská a Spartak patria k top mužstvám na Slovensku. Verím, že v nedeľu dokážeme zopakovať dobré výkony proti Dunajskej a Žiline,“ želá si brankár Branislav Pindroch, ktorý si v doterajšom priebehu udržal päť čistých kont.

V predchádzajúcom kole obaja uhrali bezgólovú remízu. Spartakovci doma so Senicou, ViOn na Myjave proti Seredi. Okrem tréningového mikrocyklu absolvovali oba kluby v týždni i štvrté kolo Slovnaft Cup-u. Zlaté Moravce – Vráble si poradili s Trebišovom a červeno-čierni s Jacovcami.

„Boli sme sklamaní s jedným bodom, pretože sme chceli so Sereďou vyhrať. Na druhej strane, pozitívne je, že sme v piatich kolách po sebe neprehrali. Stále sme na pozitívnej vlne a neporazení. Ideme od zápasu k zápasu, každé zápolenie je pre nás rovnako dôležité. Sme v dobrej pozícii,“ prízvukuje útočník Senad Jarovič.

Nielen pre kmeňového hráča dánskeho Sonderjyske, ktorý strávil v drese Spartaka polroka, ale aj Antona Slobodu, Petra Čogleya a Martina Tótha bude mať priebeh špecificky náboj. Nastúpia proti svojmu bývalému tímu.

„Myslím, že je veľmi príjemné stretnúť opäť starých známych. Spartaku nemám čo ukazovať, som hráčom ViOn-u a chcem tri body pre svoje mužstvo. Na ihrisku budeme súperi ako s každým iným,“ pokračuje Jarovič.

ViOn má pred sebou zaujímavú výzvu – zlomiť nepriaznivú sériu vzájomných zápasov. Veď Spartak na domácej pôde zdolal naposledy 27. septembra 2014 (2:1, pozn. red.). Takmer na deň presne pred piatimi rokmi.

„Pevne verím, že sa štadión naplní a že nás naši fanúšikovia budú hnať dopredu. Budeme ich určite potrebovať,“ vyzýva Pintér priaznivcov.

Žiadny iný ligový súboj neláka viac ako so Spartakom Trnava. Dokazuje to fakt historicky najlepších desať návštev vo ViOn aréne. Z toho až päť prišlo na Trnavu. Motiváciu tak majú i fanúšikovia.

„Očakávam dobrú kulisu, predsa len, Spartak je známy svojou základňou fanúšikov. Verím, že sa k ním pripoja aj naši fanúšikovia a vytvoria skvelú atmosféru,“ doplnil Pindroch.

V minulej sezóne na seba Trnava s Moravcami narazili štyrikrát. Pri Žitave sa dvakrát zrodila remíza 1:1. Na Štadióne Antona Malatinského triumfoval raz Spartak a raz ViOn.

„Dúfam, že si cestu na štadión nájde veľa ľudí. Aj z Trnavy určite príde dosť. Bude to ťažký zápas, Spartak je jeden z najväčších klubov na Slovensku. Tieto stretnutia sú vždy špeciálne,“ uzavrel Senad Jarovič.

To, ako dopadne súboj v nedeľu, sa dozvieme od 18.00 hod. Vstupenky sú dostupné na čerpacej stanici a pred výkopom v pokladniach štadióna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *