post

ViOn privíta obhajcu majstrovskej trofeje. Ďubek: Dáme do toho všetko

Mnohí nazývajú súboj so Slovanom Bratislava aj zápasom jesene. Zverenci Karola Praženicu ťahajú pozitívnu sériu výsledkov. Po štrnástich kolách sa držia v prvej šestke. Belasí majú za sebou náročný program. S najlepšou ofenzívou i defenzívou kraľujú Fortuna lige. 

Zverenci Jána Kozáka ml. majú v nohách okrem ligy a pohára i súboje skupiny Európskej ligy. Vo štvrtom kole ťahali vo štvrtok za kratší koniec na pôde účastníka anglickej Premier League – Wolves (0:1, pozn. red.). V doterajšom priebehu nazbierali štyri body.

„Vieme, aký majú náročný program. Liga sa už nejakým spôsobom vyvíja. Mužstvá sa lepšie poznajú. Budú rozhodovať maličkosti. Dáme do toho všetko. Uvidíme, kto bude po záverečnom hvizde spokojnejší,“ uviedol kapitán Tomáš Ďubek, ktorý je so šiestimi zásahmi najlepší strelcom ViOn-u.

Úplne inú situáciu prežíva Slovan vo Fortuna lige, ktorej s tridsiatimi piatimi bodmi kraľuje na jej čele. Druhá Žilina má manko piatich bodov. Zlatomoravčania majú dvadsať bodov a patrí im piata pozícia. V ostatnom kole získali modro-červení dôležitý a cenný bod z ťažkej pôdy Michaloviec. Hráči Slovana zdolali doma Senicu.

„Stretnutie s Michalovcami bolo veľmi náročné. Na jednej strane pre nepríjemné počasie, ale najmä z hľadiska tabuľkového postavenia súpera. Ich kvalita mu určite nezodpovedá. Kombinačne sú na tom výborne. Dávajú zabrať všetkým tímom. Vedeli sme o tom a snažili sa hrať podľa pokynov trénera. Myslím, že aj vďaka dobrej efektivite sme nakoniec doviezli z východu bod,“ vrátil sa k remíze 2:2 stredopoliar Denis Duga.

 

Oba celky sa už v aktuálnom ročníku stretli. Na Tehelnom poli triumfovali belasí, ktorí zdolali ViOn vysoko 4:0. Od štvrtého kola sa však situácia na jednej či druhej strane zmenila.

„Slovan má veľkú kvalitu. Úvodný gól sme inkasovali po tridsiatej minúte, dovtedy sme držali bezgólový stav. Určite to bol taký náš najslabší výkon, ktorému zodpovedá i výsledok. V nedeľu sa chceme prezentovať úplne inak. Verím, že sa nám nejaký bod podarí uchmatnúť,“ pokračuje Ďubek.

Z historického hľadiska pôjde o tridsiaty tretí vzájomný zápas. S 21 víťazstvami vedie bilanciu jasne Slovan. Vionisti mu všetky body zobrali v piatich prípadoch. Zmierlivo sa mužstvá rozišli šesťkrát.

„Prvé zápolenie nám v tejto sezóne s nimi nevyšlo, čo nás veľmi mrzelo. Neviem, či to bola facka, ale určite nám prehra pomohla. Ukázala, že máme pred sebou množstvo práce, musíme neustále tvrdo pracovať. Ak chceme byť úspešní, tak bez debaty aj proti klubom ako je Slovan Bratislava,“ zdôraznil Duga.

Vo ViOn aréne sa minuloročný ligový majster predstaví šestnásty raz. Spomínaných päť výhier prišlo práve na domácom štadióne. Slovanisti zvíťazili pri Žitave v siedmich zápasoch. Trikrát si body podelili.

„Nemôžeme mať prehnaný rešpekt a robiť chyby, pretože súper ako je Slovan dokáže využiť každé zaváhanie. Hráme doma. Očakávam veľa ľudí, ktorí nás poženú za dobrým výsledkom. Belasí sú v ťažkom programe, včera sa vrátili z Anglicka. V takom krátkom čase je náročné prepnúť z Európskej ligy na domácu súťaž. Budeme sa snažiť využiť všetko v náš prospech a vyletieť na nich už od začiatku. Chceme im ukázať, kto je tu doma. Svojou hrou a nasadením im znepríjemniť duel,“ doplnil Denis Duga.

Vstupenky sú denne dostupné na www.fcvion.maxiticket.sk či čerpacej stanici. Pred výkopom si ich priaznivci môžu tradične kúpiť v pokladni štadióna.

„Nálada je v kabíne výborná. Držíme sa v prvej šestke. Na nedeľný súboj sa tešíme. Verím, že príde veľa ľudí, aj keď počasie nebude ideálne. Želám si plný štadión a dobrý futbal k tomu,“ uzavrel Tomáš Ďubek.

Zápas má v nedeľu výkop o 15.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *