post

ViOn privíta doma Žilinu. Benkovský: Cieľom je otočiť negatívnu sériu v náš prospech

Po týždni sa Zlatomoravčania predstavia opäť na domácom trávniku. V 8. kole Fortuna ligy privítajú futbalistov MŠK Žilina.

Vo ViOn aréne hostí desiaty celok štvrtý. Žilinčania nazbierali v doterajšom priebehu desať bodov. Vionisti o štyri menej. Žlto-zelení majú s dvadsiatimi gólmi v aktuálnom ročníku, po Dunajskej Strede, druhú najlepšiu ofenzívu v lige.

„Tabuľka je vyrovnaná. V prípade výhry sa môžeme posunúť vyššie. Každé mužstvo je v domácom prostredí silnejšie. Prispievajú k tomu fanúšikovia, ktorí vedia dodať potrebnú energiu. Musíme to potvrdiť na ihrisku a zabojovať o plný počet bodov,“ uviedol ľavý obranca Matúš Čonka.

V ostatnom kole Žilina remizovala doma 2:2 s bratislavským Slovanom. Naopak, hráči od Žitavy ťahali za kratší koniec v malom Ríme, kde podľahli trnavskému Spartaku 0:1. Po zmene strán rozhodol z penalty Pačinda.

„Ako som povedal aj na pozápasovej tlačovej konferencii, kľúčové, resp. rozhodujúce bolo, že sme si vypracovali čisté šance a nedokázali streliť gól. Súper premenil penaltu a prehrali sme,“ vrátil sa k siedmemu kolu tréner Benkovský. ViOn čelil v tejto sezóne štvrtej penalte. V spomínanej štatistike tak drží prvenstvo.

V minulej sezóne sa Zlaté Moravce vo ViOn aréne prezentovali proti Žilinčanom aktívnym futbalom. Dokázali si vypracovať šance, ale tie zostali nevyužité. Rovnako sa nepresadili ani hostia. Tímy si body delili. Pod Dubňom triumfovali domáci rozdielom triedy 3:0.

„Napriek poslednej prehre nás vnútorná sila neopustila. Prehrali sme v Trnave, ale sme pripravení na ďalší boj. Prezentujeme sa dobrým futbalom. Verím, že v sobotu zvíťazíme a tri body zostanú doma. Potrebujeme urobiť psychologický krok smerom hore a ešte viac sa posilniť v rámci sebavedomia. Najdôležitejšie je, aby sme predišli chybám, ktorých sme sa dopúšťali v predchádzajúcich kolách. Verím, že keď budeme hrať našu hru, uspejeme,“ pokračuje krídelník Alexandros Kyziridis, ktorý po svojom príchode k Žitave naskakuje do hry z lavičky.

V sobotu sa obe mužstvá stretnú proti sebe v tridsiatom štvrtom vzájomnom vystúpení. Bilancia je jasne na strane Žiliny, ktorá získal tri body v dvadsiatich piatich prípadoch. Trikrát sa rozišli zmierlivo a päťkrát uspel ViOn.

„Od súpera môžeme očakávať kombinačný futbal. Prezentujú sa ním v každej vekovej kategórii, čiže nebude to nič nové. Samozrejme, každý zápas je dôležitý, no dôležitý bude najmä náš prístup na trávniku,“ zdôraznil Čonka.

Zaujímavosťou je, že všetkých päť výhier proti MŠK sa zrodilo vo ViOn aréne. Celkovo to bude šestnásty súboj v Moravciach. Futbalisti ViOn-u zdolali naposledy Žilinu v auguste 2017, teda pred viac ako tromi rokmi.

„Hráči sa cítia na domácom ihrisku dobre. Sú sebavedomejší, aktívnejší, agresívnejší i efektívnejší. Žilina má mladé mužstvo, behavé. Hrajú určitým spôsobom hry, ktorý využívajú v každom stretnutí. Bude to veľmi dôležitý duel. Všetci si prajeme víťazstvo a tri body. Očakávam, že dokážeme nadviazať na predchádzajúce zápasy a budeme sa prezentovať agresívnou hrou s dostatočným množstvom príležitostí. Hlavným cieľom je otočiť negatívnu sériu v náš prospech,“ uzavrel Ľuboš Benkovský.

Výkop je v sobotu naplánovaný o 19.00 hod. Vstupenky sú v predaji online na fcvion.maxiticket.sk či Čerpacej stanici ViOn. Pred výkop budú lístky dostupné i v pokladniach štadióna. Bufety budú zatvorené.