post

ViOn privíta doma Sereď. Mráz: „So sezónou sa chceme rozlúčiť víťazne“

Záverečný duel sezóny postaví proti sebe tabuľkových susedov. V sobotu hostí ôsmy ViOn deviatu Sereď. Od seba ich delia tri body.

Vo ViOn aréne to bude štrnásty súboj sezóny. V predchádzajúcich trinástich zostali tri body doma päťkrát, trikrát sa delili a päťkrát ťahali Zlatomoravčania za kratší koniec. Dokopy nazbierali osemnásť bodov.

„So sezónou sa chceme rozlúčiť víťazne. Hráme doma, budeme mať podporu našich fanúšikov. Na druhej strane, ide o dôležité stretnutie z pohľadu tabuľky. Stále sme v boji o ôsmu priečku. Na ihrisko nastúpi niekoľko hráčov, pre ktorých to bude posledný zápas. Aj z tohto pohľadu by sme sa radi s nimi rozišli víťazstvom. Je potrebné, aby sme si budovali víťaznú mentalitu, aby bol ViOn doma silný. Chceme uspieť,“ uviedol dočasný kormidelník Branislav Mráz.

V predchádzajúcom stretnutí vycestovali jeho zverenci na pôdu Senice. Zo Záhoria sa k Žitave vrátili s bodom po bezgólovej remíze. Hráči Serede nastúpili proti Trenčínu, s ktorým ťahali za kratší koniec po výsledku 2:3.

„Išli sme do zápasu s cieľom vyhrať. Ďalší cieľ bol streliť gól, čo sa nám nepodarilo. Hráčom som prízvukoval, že chceme v Senici skórovať. Dobre sme do stretnutia vstúpili, zachytili úvod. Vypracovali sme si niekoľko šancí. Možno aj tým, že domáci boli vystrašení, mali rešpekt. Žiaľ, nedokázali sme to využiť. Postupom času sa viac a viac dostával súper do hry, začal si veriť. Po zmene strán mali lepšie úseky. Z našej strany tam bolo už iba niekoľko náznakov. Nakoniec z toho bola spravodlivá remíza,“ pokračuje Mráz.

Forma z posledných piatich vystúpení hovorí v prospech ViOn-u. Jedna remíza, dve prehry a rovnako dve výhry. Sereďčania zvíťazili v jednom prípade, dvakrát prehrali a dvakrát remizovali.

„Samozrejme, bolo by krásne, keby sme ukončili sezónu tromi bodmi, a tak sa i rozlúčili s našimi fanúšikmi. Potešila by ma pekná návšteva na tribúnach, čo nám určite pomôže. Motiváciu máme stále, chceme naplno zabodovať,“ doplnil David Hrnčár.

Vionisti majú proti Seredi motiváciu navyše. V doterajších štyroch vzájomných vystúpeniach ju ani raz nezdolali. Trikrát vyhrala Sereď, raz sa obe mužstvá rozišli zmierlivo.

„Nastúpime proti nepríjemnému súperovi. Vždy hrajú agresívny futbal. V kádri majú typy, ktoré vedia vyvolať emócie. Štatisticky sa ale na to nepozeráme. Už v Senici som videl dobrý prístup, tiež v týždni na tréningoch. Verím, že v sobotu svojho protivníka zdoláme,“ želá si Branislav Mráz, pre ktorého to bude v pozícii hlavného trénera posledný zápas. V novej sezóne bude asistovať Ľubošovi Benkovskému.

To, či sa ViOn-u podarí pretrhnúť nepriaznivú bilanciu so svojim súperom, sa dozvieme v sobotu od 18.00 hod. Vstupenky sú v predaji online na www.fcvion.maxiticket.sk. Zakúpený lístok nie je potrebné tlačiť, stačí priložiť QR kód k čítačke pred vstupom do sektora.