post

ViOn posilnil klubové štruktúry. Generálnym manažérom sa stal Marek Ondrejka

Generálnym manažérom fortunaligového FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble sa stal Marek Ondrejka. Ten naposledy pôsobil v štruktúrach FC Spartak Trnava. Sedem rokov na pozícii PR a event manažéra, posledný polrok bol riaditeľom klubu.

Príchod Mareka Ondrejku do Zlatých Moraviec bol pomerne rýchly.

„Šesť týždňov bez futbalu stačilo. Užíval som si ich v kruhu rodiny, oddýchol som si a načerpal novú energiu. Medzitým som sa párkrát stretol s majiteľom ViOn-u Viliamom Ondrejkom. Od prvých momentov som cítil, že naše názory na futbal, vízie či ľudské hodnoty boli rovnaké a že obaja chceme spolupracovať. To ma v mojom rozhodovaní posúvalo bližšie k rozhodnutiu. Nielen s ním, ale aj s ďalšími ľuďmi mám výborné vzťahy už niekoľko rokov. Veľmi sme si sadli ešte počas prechodného domova Trnavy v Zlatých Moravciach. Spartak je stále v mojom srdci, som rodený Trnavčan, žijem tam, odmalička som jeho fanúšikom. Hodnotovo mi však vždy bol najsympatickejší ViOn. Sú tam úžasní ľudia, výborne v klube pracujú, aj keď v skromnejších podmienkach. Čo povedia, to platí, serióznosť je tam na prvom mieste. Všetci držia spolu, sú jedna rodina, nie sú tam žiadne prúdy a tlaky. Človek tak nemusí robiť futbal pod stresom, ale s chuťou a svojou víziou. A svojím spôsobom si futbal takto aj užíva. Navyše, podmienky zázemia a infraštruktúry patria na ViOn-e k najlepším na Slovensku. Priznám sa, mal som aj iné možnosti. Veľmi vážnu ponuku som mal na túto istú pozíciu aj z iného fortunaligového klubu, čo si nesmierne vážim. Napokon som sa pre spomínané veci rozhodol jednoznačne pre Zlaté Moravce,“ hovorí nový generálny manažér FC ViOn Marek Ondrejka.

Do klubu prichádza krátko pred štartom nového súťažného ročníka Fortuna ligy.

„Času je málo. Cez  víkend štartuje najvyššia súťaž. Spoločnou prioritou v klube je vytvoriť konkurencieschopný káder. Dôležité je, že sa nám podarilo udržať kľúčových hráčov základnej zostavy z jari. Som rád, že som sa podieľal na príchode Martina Tótha. V jeho prípade to bolo skôr o našom vzťahu. Máme ešte dve – tri okienka otvorené, vieme kde sa potrebujeme posilniť. Netreba nič však siliť, prestupový trh sa v podstate len otvára a na doplnenie tímu máme ešte skoro dva mesiace. Nechceme len tak brať nezmyselne hráčov len preto, že je niekto niekde voľný, tak ho zoberme. Máme svoje predstavy, svoje tipy. Aj keď pracujeme v skromnejších podmienkach, máme čo ponúknuť, máme svoje pridané hodnoty. Nechceme byť akýmsi futbalovým odstavčaťom, máme svoju hrdosť. Chceme však robiť s pokorou a rozumom. Uvidíme, čo sa nám ešte podarí zrealizovať,“ dodáva Ondrejka.

Samozrejme, nielen športová, ale aj ďalšie stránky sú súčasťou klubu. Je si toho vedomý i nový generálny manažér.

„Od majiteľa som dostal dôveru, čo si nesmierne vážim. Cítim, že je to tak aj opačne. Dostal som aj kompetencie, mám aj zodpovednosť. Mám svoje predstavy vo viacerých oblastiach, ako spoločne s ľuďmi celého klubu, posúvať ViOn ďalej. Neprišiel som mudrovať a ani nikoho riadiť. Prišiel som len odovzdať svoje skúsenosti, ktoré som nadobudol v Trnave a to aj vďaka množstvu zápasov v menších či väčších klubov Európy. Verím, že spoločnými silami sa nám to bude dariť. Nepôjde hneď všetko naraz, ale som presvedčený, že s tímom, ktorý je teraz vo ViOn-e, to postupom čase zvládneme k spokojnosti. Je predo mnou nová výzva a motivácia,“ uzavrel Marek Ondrejka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *