post

ViOn neodohrá ani tretí prípravný zápas proti Skalici

Futbalistom od Žitavy to nedovolí vážny stav pandemickej situácie v mužstve. V karanténe je k pondelku 18.1. z 22 – členného kádra už 13 futbalistov a dvaja členovia realizačného tímu.

Zlatomoravčania tak nemajú dispozícii dostatočný počet hráčov a nie sú schopní poskladať základnú zostavu. Po zrušení duelov s FC Spartak Trnava a AS Trenčín neodohrajú ani súboj proti MFK Skalica. Z plánovaných troch zápasov v Tipsport lige sa nepredstavia ani v jednom.

„Keďže situácia v našom mužstve bude v tomto týždni kulminovať, navyše stále zostávajú v karanténe hráči z minulého týždňa, nie je absolútne reálne, aby sme uvedený zápas odohrali. Považujeme za korektné informovať včas nášho súpera – MFK Skalica, aby si v dostatočnom časovom predstihu vedel nájsť náhradného súpera. Vzhľadom na náš ďalší program, ale najmä to, že už v sobotu 6.2.2021 odštartujeme Fortuna ligu, nebude možné tri zápasy Zimnej Tipsportligy ani dohrávať,“ uviedol generálny manažér Marek Ondrejka.

Zverenci Ľuboša Benkovského by tak v rámci zimnej prípravy mali nastúpiť na jediné stretnutie – 30. januára privítajú Podbrezovú.