ViOn nasúkal Trenčínu päť gólov. Hetrikom sa zaskvel Balaj

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – AS Trenčín 5:0 (2:0)
Chovan – Orávik, Tóth, Menich, Čonka (33. Haspra) – Čogley (C), Grozdanovski – Hrnčár (84. Vujič), Kyziridis (84. Šmatlák), Kovaľ (79. Mihálik) – Balaj (84. Tkáč)
Šemrinec – Ligeon (66. Slávik), Križan, Šulek, Kapuadi – Roguljič (C), El Mahdioui – Ghali (46. Ikoba), Čatakovič (66. Gajdoš), Tučný – Kadák
Rozhodovali:
Glova

Tréner Benkovský nemohol využiť viacero hráčov. Pre päť žltých kariet chýbali kapitán Ďubek a Duga. Mužstvo viedol na ihrisku Čogley, ktorý nastúpil, netradične, na poste defenzívneho záložníka. Zo zdravotných dôvodov a zranenia chýbali Chren, Moško či Pintér.

Napriek všetkým okolnostiam nastúpili Zlatomoravčania do súboja aktívne. Už v piatej minúte ušiel po ľavom krídle Balaj, odcentroval do šestnástky, kde našiel Kyziridisa, ktorý sklepol Čogleyovi, ale jeho prudkú a nebezpečnú strelu Šemrinec vyrazil do bezpečia. Odpoveď Trenčína prišla o sedem minút neskôr. Rovnako po strane prenikol Ligeon až do pokutového územia, odkiaľ skúšal prekonať Chovana krížnou strelou. Lopta preletela cez celú pokutové územie. Zverenci Ľuboša Benkovského boli mimoriadne aktívni. Výborne vykrývali priestory. Umne napádali už od rozohrávky súpera a nedovolili mu prakticky vytvoriť si žiadnu vážnejšiu šancu. Naopak, sami sa do nich dostávali. V dvadsiatej druhej minúte počkal Grozdanovski na nábeh Balaja, poslal mu milimetrovú prihrávku a najlepší strelec tímu neváhal. Prudkou strelou prekonal Šemrinca – 1:0. Strelený gól vlial domácim do žíl impulz. O tri minúty na to nakopol Tóth dlhú loptu na Hrnčára, krídelník ViOn-u si ju prebral, z prvej centroval do šestnástky, kde si na prvej žrdi šikovne zbehol Kovaľ a mieril presne – 2:0. Hráči AS boli v šoku. ViOn pokračoval vo svojej hre. Na ihrisku diktoval tempo. Dve minúty pred odchodom do kabín mohlo byť skóre trojgólové. Striedajúci Haspra, ktorý nahradil zraneného Čonku, si vymenil loptu s Hrnčárom, vnikol do pokutového územia, jeho prudký center defenzíva spomalila, napriek tomu sa do hlavičkového zakončenia dostal Balaj a Šemrinec mal čo robiť, aby jeho pokus dokázal vyškriabať z pravej žrde von.

Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. V 48. minúte Balaj vysunul Hrnčára, ktorý unikol defenzíve hostí a krížnou strelou míňal pravú žrď. O štyri minúty neskôr rozohral Orávik štandardku  dokonalým signálom, po ktorom Hrnčár zblízka zvýšil na 3:0. Za tohto stavu sa na pár minút prebrali Trenčania. Chovana preverili viacerými strelami. Kapuadi po rohu či Ikoba z diaľky neuspeli. Na opačnej strane, krátko po hodine hry, prenikal po centri Orávika pred bránu Balaj, ktorého sfauloval Kapuadi a hlavný arbiter ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil sám faulovaný a nemýlil sa – 4:0. Futbalisti od Žitavy sa so štvorgólovým vedením neuspokojili. V 66. minúte sa individuálne uvoľnil vľavo Kovaľ, odcentroval pred bránu, kde hľadal Balaja, pred ním dokázala defenzíva odvrátiť na rohový kop. Kanonier Zlatých Moraviec si všetko vynahradil v 83. minúte. Haspra unikol obrancom Trenčína po pravej strane, centrom ponúkol hetrik Balajovi a ten neodmietol – 5:0. V trinástom zápase sa raduje z desiateho presného zásahu i líderstva v tabuľke ligových strelcov. Súboj sa dohral do konca. ViOn si na čele s Chovanom udržal čisté konto a pripísal dôležité tri body. Po reprezentačnej prestávke cestuje na Tehelné pole.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Zápas sa nám hodnotí dobre. Takticky splnili hráči do bodky to, čo sme si pripravili. Hrali veľmi dobre. Myslím si, že to bolo i vidieť. Verili našej ceste. Tešíme sa, že nám táto cesta priniesla ďalšie tri body. Určite si chceme výsledok užiť.  Na druhej strane, stále musíme stáť nohami pevne na zemi. Cesta je dlhá, čaká nás veľa stretnutí. Ako som povedal, sme nesmierne radi, že sme to zvládli a vyšlo to.“

Stijn Vreven (tréner AS Trenčín): „Máme za sebou hrozný zápas. Keď prehráte 0:5, znamená to, že ste hrali naozaj zle. Pred výkopom som hráčom prízvukoval, že ViOn nechá na ihrisku veľké srdce a ochotu. Chýbalo im niekoľko futbalistov, no v kabíne som zdôraznil, že to nie je pre nás žiadna výhoda. Jednoducho súper bude behať a bojovať dvakrát viac ako zvyčajne. Dokázali to v dnešnom súboji. My sme neboli na ihrisku. Nedokázali sme hľadať riešenia. Mám pocit, že moji hráči hrajú dobre len vtedy, keď je vonku teplota 25 stupňov a hráme na výbornom ihrisku. Vtedy sa všetci cítia dobre a môžeme hrať úplne inak. Nemôže sa to opakovať. Musíme sa s tým vysporiadať. Bol to hrozný večer.“