post

ViOn má nového trénera. Povedie ho Ľuboš Benkovský

Tridsaťjedenročný tréner sa s klubom od Žitavy dohodol na ročnom kontrakte s následnou ročnou opciou. Do ViOn-u prichádza po pôsobení v Slavoji Trebišov.

V druhej lige bol Ľuboš Benkovský na lavičke už v sezóne 2018/2019, keď pri A-mužstve Lokomotívy Košice spolupracoval s trénerom Bohumilom Andrejkom. Svoju trénerskú kariéru odštartoval v mládežníckych výberoch Spartaka Trnava.

„Mládežnícky a mužský futbal sú diametrálne odlišné veci. Teším sa, že som si mohol vyskúšať všetko od najmenších až po mužov. Urobil som si dôležitý prehľad a nabral množstvo skúseností,“ uviedol Benkovský.

Vo Fortuna lige sa objaví premiérovo. Nad ponukou z Moraviec tak dlho neváhal. „Ide o najväčšiu výzvu, ktorú vo svojej doterajšej kariére podstúpim. ViOn má svoju históriu. Je pyšný na značku rodinného klubu. Vedenie klubu mi na stretnutí prezentovalo filozofiu a víziu. Úprimne poviem, že sa s tým stotožňujem a na naplnení plánov či cieľov sa budem rád podieľať,“ doplnil Ľuboš Benkovský.

Benkovský si mužstvo prevezme na začiatku letnej prípravy. Zlatomoravčania ju odštartujú už 17. júla. Štart nového ročníka Fortuna ligy je naplánovaný na 8. augusta.

„Ciele si spoločne zadefinujeme v najbližšom období. Jedným z prvých krokov  bude doplnenie a zastabilizovanie kádra pre novú sezónu,“ dodal nový  tréner Vionistov.

V realizačnom tíme bude pokračovať kontinuita, ďalšie zmeny nenastanú. Nový tréner si vybral osvedčenú zostavu, s ktorou bude spolupracovať. Jeho pravou rukou bude asistent Branislav Mráz, trénerom brankárov Martin Matlák, fitness a kondičným trénerom Milan Ivanka.

Rokovania s trénermi viedol generálny manažér Marek Ondrejka, ktorý napokon majiteľovi klubu Viliamovi Ondrejkovi predložil ako najlepšiu voľbu práve Ľuboša Benkovského.

„Ak má spolupráca fungovať, potrebujete na ňu ľudí, ktorí si vzájomne dôverujú. Nielen na začiatku alebo v čase, keď sa klubu darí, ale hlavne v momente, keď prídu aj ťažšie chvíle. Ľuboša poznám od jeho desiatich rokov, viem, aké sú jeho charakterové a ľudské hodnoty. Niekoľko rokov som ho vnímal ako veľmi talentovaného mládežníckeho trénera, kde postupne prešiel v podstate všetkými vekovými kategóriami. Posledné dva roky získal skúsenosti už aj s vrcholovým futbalom. Je mladý, progresívny tréner s modernými tréningovými metódami. Pre futbal je ochotný pracovať od rána do večera. Neustále sa vzdeláva, absolvuje trénerské stáže. Od januára tohto roka študuje najvyššiu trénerskú licenciu. Má dobré futbalové videnie a rovnakú filozofiu, akú sme si zadefinovali v klube. A to kombináciu skúsených hráčov so strednou generáciou, premiešanú mladými futbalistami. Práve tí by mohli popri skúsených rásť, priniesli by mladícku dravosť, ale i kvalitu a v budúcnosti by mohli byť čiastočným zdrojom príjmov pre náš klub. Osobne máme rovnaké názory na futbal, sme rovnaká krvná skupina. Ľuboš patrí medzi mladú slovenskú nastupujúcu trénerskú generáciu, ktorej sa netreba báť dať priestor. Vo finále sme sa rozhodli dať možnosť nášmu trénerovi, ktorý navyše veľmi dobre pozná aj slovenský futbal. Toto sú všetko veci, prečo sme sa rozhodli pre Ľuboša. Sme presvedčení, že práve naše prostredie je aj preňho najlepšou možnou voľbou. Takto to vníma tiež on. My mu ponúkame seriózne a prajné prostredie s dobrým zázemím na prácu. Spoločne sa môžeme obe strany navzájom posunúť ďalej. Tešíme sa na spoluprácu,“  hovorí na margo príchodu nového trénera Marek Ondrejka.

Toho potešil aj veľký záujem na post hlavného trénera spomedzi viacerých adeptov. „Hovorili sme napokon až s deviatimi potenciálnymi kandidátmi, z nich šiesti prejavili veľký záujem pre spoluprácu s ViOn-om. Toto mňa osobne veľmi teší a beriem to ako veľký prejav dôvery nášmu klubu, majiteľovi a ľuďom, ktorí v ňom pracujú,“ uzavrel.