Zlaté Moravce dvakrát viedli, no nakoniec s Trnavou prehrali

FC ViOn Zlaté Moravce –  Vráble – FC Spartak Trnava 2:4 (2:3)
12. Hrnčár, 30. Kyziridis – 25. Bukata, 37. Bukata, 45. Bamidele, 48. Twardzik (11 m)
19. Balaj, 40. Menich, 47. Chren, 74. Ďubek, 86. Duga – 74. Rusov, 78. Nsumoh, 86. Kolesár
Chovan – Čogley, Tóth, Menich, Chren – Duga, Grozdanovski (71. Kovaľ) – Hrnčár, Ďubek (C), Kyziridis – Balaj
Spartak:
Rusov – Koštrna, Grič, Twardzik, Turňa – Benovič (82. Kóša) – Saymon, Bukata (69. Vlasko), Kolesár (87. Iglesias), Bamidele – Olejník (69. Nsumoh)
Rozhodovali:
Ziemba – Poláček, Hrmo

V dohrávke 18. kola chýbali trénerovi Benkovskému Pintér so Slobodom, ktorí pokračujú v tréningovom procese a po dlhom zranení si pridávajú na záťaži. V úvodných minútach sa hralo opatrne z oboch strán. V deviatej minúte sa ako prví ozvali hostia. Po štandardnej situácii Kolesára lopta prešla celým pokutovým územím a opečiatkovala pravú žrď Chovanovej brány. Odpoveď Zlatomoravčanov bola blesková a zároveň gólová. O tri minúty neskôr vyslal Grozdanovski z vlastnej polovice dlhú loptu za obranu, kde si zbehol Hrnčár a v nájazde prepálil Rusova – 1:0. Tá istá dvojica si mikrosúboj zopakovala aj v dvadsiatej minúte. Ďubek našiel Hrnčára na zadnej žrdi, no pri jeho strele bol úspešnejší hosťujúci brankár. Päť minút na to bolo ale vyrovnané. Po pravej strane unikol Saymon, prihrávkou pod seba našiel na hranici šestnástky Bukatu, ktorý z prvej mieril presne k pravej žrdi – 1:1. Hralo sa z jednej strany na druhú. V 28. minúte Saymon preveril pozornosť Chovana, domáci strážca svätyne si dal pozor. S naplnením polhodiny hry pokračovala efektivita zverencov Ľuboša Benkovského. Tóth rozohral štandardku, našiel hlavu Balaja, ktorý loptu predĺžil za seba, kde sa objavil Kyziridis a bez prípravy zvýšil strelou zblízka na 2:1. Vionisti boli pri chuti a v 35. minúte mohli viesť o dva góly. Ďubek prihral na hlavu Menicha, ale jeho sľubný pokus vytiahol pohotový Rusov. Na druhej strane platilo nedáš – dostaneš. O dve minúty neskôr sa znova o slovo sprava prihlásil Saymon, odcentroval na zadnú žrď, kde Bukata hlavou svojim druhým presným zásahom vyrovnal na 2:2. Záver prvého dejstva patril hosťom, ktorých povzbudil druhý gól. Dve minúty pred odchodom do kabín najprv Koštrna centroval pred bránu, kde zblízka mieril hlavou tesne nad brvno Olejník. V nadstavenom čase nakopol loptu za defenzívu ViOn-u Kolesár, Bamidele unikol a zoči-voči Chovanovi skóroval – 2:3. Spartakovci prvýkrát v stretnutí viedli.

Druhé dejstvo odštartovalo pre futbalistov od Žitavy ako zo zlého sna. Krátko po nástupe videl hlavný arbiter faul Chrena v pokutovom území na Saymona a ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Twardzik a Trnavčania viedli 4:2. Napriek inkasovanému gólu sa domáci nevzdali. Ukázali opäť charakter a bojovali až do samého konca. Väčšinu času druhej štyridsaťpäťminútovky sa hralo na polovici Spartaka. Vionistom chýbala lepšia finálna fáza.  V 67. minúte napriahol z diaľky Balaj, ale priestor medzi tromi žrďami. Na ďalšiu príležitosť sa čakalo do 84. minúty. Individuálne sa k strele prepracoval zľava striedajúci Kovaľ, jeho pokus bol tečovaný a tesne minul bránu Rusova. V samom závere sa blysol výborným zákrokom Chovan proti strele Iglesiasa. Zlatomoravčania vstúpili do jari prehrou. Najbližšie cestujú o týždeň pod Dubeň, kde sa predstavia proti domácej Žiline.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Moje hodnotenie bude krátke. Chcem pogratulovať Trnave k víťazstvu. Plán, ktorý naplánovali ešte v decembri im úspešne vyšiel. To je všetko.“

Michal Gašparík (tréner FC Spartak Trnava): „V prvom polčase sme inkasovali veľmi lacné góly. Vyplynuli zo situácií, na ktoré sme sa pripravovali. Napriek tomu sme ich nedokázali využiť. Veľmi dôležité bolo, že sme sa dokázali dostať späť do zápasu a v krátkom čase reagovať vyrovnaním. Po treťom presnom zásahu z nadstaveného času sme cítili, že súboj vieme zvládnuť a dotiahnuť do víťazného konca. Otázkou zostávalo, či využijeme vedenie a uzatvoríme duel po zmene strán a to sa podarilo okamžite z penalty. Následne síce mali domáci viac z hry, ale priebeh sme kontrolovali. Dokonca sme si vypracovali viacero protiútokov, z ktorých sa núkali šance na ďalší gól.“