post

ViOn cestuje na Tehelné pole. Chren: Musíme byť aktívni a využiť nejakú šancu

Najvyššia slovenská futbalová súťaž má cez víkend na programe štvrté kolo. Hráči FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble sa predstavia proti obhajcovi majstrovskej trofeje – Slovanu Bratislava.

Bude to súboj prvého Slovana s deviatimi bodmi, proti šiestym Moravciam so šiestimi. Belasí majú po troch kolách spolu so Žilinou najlepšiu ofenzívu. Obaja strelili deväť presných zásahov. Hráči ViOn-u tri.

„Z našej strany je to jeden z tých lepších vstupov. Takýto sme mali možno jeden alebo dvakrát. Napriek výbornej hre s Dunajskou sme prehrali, následne zvládli dve kolá. Bolo dôležité, že sme získali plný počet bodov v Nitre a potvrdili ich doma s Michalovcami. Treba však pokračovať,“ zdôraznil skúsený Martin Chren.

V ostatnom kole si zverenci Karola Praženicu poradili na svojom štadióne so Zemplínčanmi. O osude stretnutia rozhodol hneď v úvode nechytateľným priamym kopom kapitán Ďubek.

„Veľmi dôležité tri body. Boli sme radi, že sa nám ich, ako som spomínal, podarilo potvrdiť z Nitry. Na druhej strane, bola tam aj výstraha. Musíme hrať stále aktívne, nenechať sa zatlačiť ako po zmene strán. Ak by sme pridali druhý gól, hra by sa upokojila, mohlo to byť lepšie,“ vrátil sa k tretiemu kolu ľavý obranca.

Slovanisti majú od začiatku sezóny povinnosti i v európskych pohároch. Budúci týždeň ich čaká odveta 3. predkola Európskej ligy proti Dundalku. Vo Fortuna lige zdolali postupne Pohronie, Michalovce a Senicu.

„Disponujú najkvalitnejším kádrom, čo potvrdili v minulom roku. Netreba mať ale príliš veľký rešpekt. Druhé mužstvá nám ukázali, že sa s nimi dá hrať. Koniec koncov, s každým sa dá hrať futbal. Musíme byť aktívni. Prísť, zatiahnuť sa a iba brániť, to nie je cesta k úspechu,“ prízvukuje Chren.

V minulom ročníku na seba tímy narazili v dvoch prípadoch. V oboch boli úspešnejší belasí (1:3 a 1:4, pozn. red.). Z historického hľadiska pôjde o tridsiaty druhý vzájomný duel. Bilancia je naklonená na stranu Slovana. V dvadsiatich zápasoch si pripísali tri body, ViOn v piatich. Zmierlivo sa celky rozišli šesťkrát.

„Nemôžeme sa nechať zatlačiť ako v druhom polčase s Michalovcami. Proti Slovanu som nastúpil niekoľkokrát, dokážu sa naštartovať nejakou situáciou. Musíme byť aktívni, organizovaní a kompaktní. Využiť šancu. Len tak môžeme na Tehelnom poli uspieť,“ uzavrel Martin Chren.

Stretnutie má v sobotu výkop o 19.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *