post

ViOn cestuje na Myjavu. Kovaľ: Súperi budú po našich výsledkoch ostražitejší

Zverenci Karola Praženicu pokračujú v pozitívnom duchu aj po reprezentačnej prestávke. Doma remizovali so Žilinou. V deviatom kole vyzvú Sereď.

Stretnutie s futbalistami spod Dubňa prinieslo pre fanúšika zaujímavý súboj z jednej strany na druhú. Gól síce nepadol, ale hráči ViOn-u opúšťali ihrisko za silného potlesku domácich tribún.

„Bod proti Žiline je našou výhodou. Každý vie, akí sú dobrí. Teraz sa však musíme sústrediť a odovzdať maximum v sobotu proti Seredi,“ uviedol stopér Antonio Asanovič.

Vionisti nazbierali v ôsmich kolách už štrnásť bodov. Aktuálne im patrí piata priečka – o skóre za štvrtým Spartakom Trnava. Sereď okupuje siedmu pozíciu s deviatimi bodmi. Oba celky tak od seba delí päť bodov.

„Súperi budú po našich výkonoch ostražitejší. Pre nás to znamená, že sa musíme stále zlepšovať. So Sereďou osobnú skúsenosť nemám, ale očakávam fyzicky náročný duel. Budeme sa snažiť prezentovať svojou hrou. Cieľ je opäť jasný, zvíťaziť,“ zdôraznil krídelník Martin Kovaľ.

Forma ostatných piatich vystúpení hovorí v prospech ViOn-u. Dve víťazstvá, dve remízy a jedna prehra. Ich najbližší protivník uhral tri remízy a dve prehry.

„Bude to ťažký zápas. Proti každému mužstvu v lige sa hrá ťažko. Keď ale necháme na ihrisku všetko, určite uspejeme. Musíme si udržať výkonnosť z posledných kôl,“ prízvukuje útočník Senad Jarovič.

Seredčania hostia svojich súperov na pôde Myjavy. V aktuálnej sezóne tam odohrali štyri súboje, z ktorých dvakrát bodovali naplno a pridali po jednej remíze i prehre.

„Nie je to ich domovský štadión, no rovnako ani náš. Príliš sa na to nesústredíme. Pricestujeme so svojim plánom. Aby sme uspeli, musíme ho do bodky splniť,“ pokračuje Jarovič.

Zlaté Moravce – Vráble majú čo Seredi vracať. Po postupe do najvyššej súťaže sa stretli v dvoch prípadoch. V oboch uspela Sereď.

„Každé zápolenie je ťažké, ale sme pripravení. Na trávniku necháme všetko. Chceme sa pobiť o čo najlepší výsledok. V sobotu nastúpime s cieľom získať tri body,“ uzavrel Asanovič.

To, ako dopadne historicky tretí vzájomný zápas, sa dozvieme v sobotu od 19.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *