post

ViOn cestuje do Žiliny, kde vyzve Trenčín. Asanovič: Sme pripravení, ideme bojovať

V jedenástom kole sa futbalistom od Žitavy postaví do cesty posledný tím, proti ktorému v aktuálnom ročníku ešte nehrali – AS Trenčín. Vionisti tak uzavrú prvý cyklus.

Trenčania čakajú na víťazstvo štyri duely. Naposledy zdolali na konci augusta Pohronie. Pred týždňom remizovali na Myjave so Sereďou. Vionisti ťahali v ostatnom kole za kratší koniec doma proti Spartaku Trnava. Pretrhli päťzápasovú šnúru súbojov bez prehry.

„Každá chyba nás môže stáť prehru, ukázalo sa to v stretnutí s Trnavou. Musíme byť viac koncentrovaní v defenzíve a efektívni v ofenzíve. Nielen teraz v nedeľu, ale aj v ďalších kolách,“ zdôraznil krídelník Jakub Švec.

Tabuľkovo privíta šiesty AS piaty ViOn. Od seba ich delia tri body. Z pohľadu prvej šestky tak pôjde o ďalší dôležitý zápas, keďže boj o ňu je nesmierne vyrovnaný.

„Pre nás je každé kolo dôležité. Tabuľku neriešime. Snažíme sa ísť poctivo od zápasu k zápasu. Trenčín je silné, kombinačné mužstvo, smerom dopredu disponujú kvalitou. Musíme sa dať na nich pozor. Dôležité bude nedostať prvý gól, potom máme šancu uhrať dobrý výsledok,“ nadviazal Martin Kovaľ, ktorého si opäť povolal tréner Adrián Guľa do reprezentačnej dvadsaťjednotky. Sokolíkov čaká kvalifikačné zápolenie v Lichtenštajnsku a s Francúzskom.

Z historického hľadiska na seba oba celky narazia v dvadsiatom ôsmom vzájomnom vystúpení. Bilanciu vedie Trenčín s devätnástimi výhrami. ViOn zvládol šesť súbojov. Zmierlivo sa rozišli dvakrát.

„Každý duel je náročný, no ako vždy, aj teraz chceme vyhrať. To chce však aj súper. Očakávam zaujímavý priebeh, stretnú sa dva tímy, ktoré chcú hrať futbal. Sme pripravení, ideme bojovať. Na ihrisku necháme pre tri body všetko. Nebojíme sa ničoho,“ prízvukuje stopér Antonio Asanovič.

Obaja sa dobre poznajú. V minulej sezóne sa stretli štyrikrát, keďže ako trenčiansky AS, tak i Zlaté Moravce – Vráble bojovali v skupine o záchranu. V štyroch stretnutiach si rozdelili po dve víťazstvá. Trenčín, rovnako aj ViOn, bodovali naplno na svojich štadiónoch.

„Bude to rýchle. Na umelej tráve hrajú veľmi dobre. Ak budeme plniť trénerove úlohy, máme šancu uspieť. Ideme do toho ako stále. Chceme byť úspešní a priniesť domov plný bodový zisk. Je len na nás či to zvládneme,“ uzavrel Švec.

Trenčania privítali svojich protivníkov v Žiline štyrikrát. Zdolali iba Dunajskú Stredu. So Slovanom prehrali a dvakrát remizovali.

Jedenáste kolo Fortuna ligy má v nedeľu pod Dubňom výkop o 17.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *