post

ViOn cestuje do Senice. Kovaľ: Musíme byť pripravení na rýchle protiútoky

V piatok to bude jubilejný tridsiaty vzájomný duel medzi oboma celkami.

Z doterajších dvadsiatich deviatich triumfovali Zlaté Moravce – Vráble v jedenástich. Seničania si plný bodový zisk pripísali v dvanástich súbojoch. Zmierlivo sa mužstvá rozišli šesťkrát.

„Súper má šikovných futbalistov, väčšinu zahraničných. Musíme byť pripravení na rýchle protiútoky, ktoré majú silné. Pre mňa pôjde o špeciálne stretnutie, keďže som v Senici prežil päť rokov,“ uviedol Martin Kovaľ.

Dvadsaťročný talentovaný krídelník prišiel do ViOn-u v letnom prestupom období na hosťovanie. Od úvodu ligového ročníka sa pod trénerom Karolom Praženicom objavuje v základnej zostave.

„Pôsobenie v Moravciach si veľmi vážim. Som vďačný za dôveru trénerov. Snažím sa ju splatiť na ihrisku. Verím, že čo najskôr sa mi podarí rozvlniť sieť, veď už dvakrát som opečiatkoval konštrukciu brány,“ doplnil s úsmevom na tvári Kovaľ.

V týždni pribudol do kádra útočník Senad Jarovič, ktorý je trénerovi taktiež k dispozícii. „Cítim sa dobre, teším sa na zápas. Som pozitívne naladený. Ak budeme na ihrisku tvrdo pracovať ako celok, môžeme vybojovať želaný výsledok,“ pokračuje 195 centimetrov vysoký zakončovateľ narodený v nemeckom Langenfelde. Záhorákov si dobre pamätá z poločného angažmánu v trnavskom Spartaku.

„Bude to náročné zápolenie. Je pravda, že som proti ním nastúpil. Vtedy sme ale prehrali. Musíme byť maximálne koncentrovaní a počas deväťdesiatich minút bojovať,“ dodal Senad.

Vionisti by si radi napravili chuť po bezgólovej domácej remíze s Pohroním. V piatok vyzvú o body jedenáste mužstvo tabuľky. Zverenci Michala Ščasného získali v piatich kolách štyri body. ViOn o tri viac.

„Pred týždňom sme si to predstavovali doma inak. Chceli sme vyhrať. Ale aj také zápasy prináša futbal. Dôležité bolo, že sme neprehrali a udržali si odstup. Teraz sa však sústredíme na Senicu. Ideme si po víťazastvo,“ zdôraznil brankár Branislav Pindroch, ktorý si v doterajšom priebehu sezóny udržal trikrát čisté konto.

Oba tímy na seba v ostatnej sezóne narazili štyrikrát. Dvakrát v základnej časti a rovnako dvakrát v nadstavbe o udržanie sa v najvyššej súťaži. Zlaté Moravce triumfovali v oboch domácich prípadoch, vonku body nezískali.

To, či sa im to podarí v piatok, sa dozvieme od 19.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *