post

Večer s ViOn-om: Ľudia si užili zaujímavých hostí i výbornú kapelu. Vyzbieralo sa viac ako tisíc eur

Talk šou Večer s ViOn-om zažila výbornú premiéru. Mestské stredisko kultúry a športu v Zlatých Moravciach sa zaplnilo takmer do posledného miesta. Diváci odchádzali s úsmevom na tvári.

O ich pozitívne a príjemné pocity sa počas celého večera starali zaujímaví hostia. Ako prvý sa predstavil kapitán ViOn-u Tomáš Ďubek. V uvoľnenej atmosfére si zaspomínal na časy v Ružomberku, Liberci či maďarskom Zalaegerszegu. Najdlhšie rozprával, samozrejme, o ViOn-e. Ľuboša Hlavenu – športového moderátora a komentátora, ktorý plnil rolu glosátora, prekvapil informáciou, že je držiteľom rekordu v počte nabehaných kilometrov. V drese Liberca mu namerali rovných štrnásť.

„Myslím si, že je príjemným prekvapením, že to takto celé vypálilo. Ovácie ľudí boli pozitívne. Užíval som si každú minútku, či už ako hosť, alebo neskôr v publiku. Šou mala naozaj zaujímavých hostí. Úroveň bola veľmi dobrá. Išlo o príjemné a nakoniec tiež charitatívne spestrenie,“ uviedol Ďubek.

Vstupné do sály bolo symbolické euro. V prípade záujmu, mohli ľudia venovať ľubovoľnú čiastku. Pridali sa súčasní i bývalí futbalisti. Vyzbieraná suma putovala 22-ročnému Matúškovi Pechovi, ktorý bojuje so svalovou dystrofiou. Rodičia sa o neho musia starať denne dvadsaťštyri hodín. Ocino Jozef si z rúk majiteľa klubu prevzal šek na 1 034 eur. Vďaka patrí podporovateľom klubu, prítomným ľuďom, bývalým a aj súčasným hráčom ViOn-u.

„Od nás je to maličkosť. Zhodli sme sa, že každý z nás určite prispeje toľko, koľko chce. Chlapcovi sme aspoň takto pomohli. Ako povedal jeho ocino, o syna sa starajú od rána do večera. Dávam pred nimi klobúk dole, že takto bojujú,“ pokračuje Tomáš Ďubek.

Druhým hlavným hosťom bol samotný majiteľ FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble Viliam Ondrejka. S pozitívnou náladou sa usadil na sedačku a spomínal napríklad na to, ako zakladal s prezidentom Karolom Škulom FC ViOn. Ľudí bavil historkami ako prišli do miestnej krčmy a zháňali prvých hráčov. Následne pripomenul, že to nebolo jednoduché, keďže fanúšikov nemali takmer žiadnych. Našli sa takí, ktorí nevedeli prijať fakt, že je to „súkromný“ klub. Pokračoval úsmevnými príhodami z najlepšej éry klubu – víťazstvo v Slovenskom pohári a predstavenie sa v pohári UEFA proti Zenitu Petrohrad. Teda neskoršiemu víťazovi celého ročníka. Nakoniec trochu pookrial pri slovách o blížiacom sa 25. výročí klubu, ktoré ViOn oslávi 22. januára 2020.

„Výborná myšlienka. Spojenie futbal, talk šou, hudba, charita je unikát a vydarila sa. Cítil som, že ľudia si to užili. Sám som sa dozvedel množstvo zaujímavostí z kuchyne klubu. Je dôležité, aby sa klub propagoval aj takýmto spôsobom, aby ešte viac poodhalil svoje fungovanie fanúšikom. Najkrajšia bola myšlienka pomôcť chlapcovi, ktorého postihol krutý osud. Určite odporúčam pokračovať v tejto iniciatíve. Kompliment pre vedenie klubu, ktorý prišiel s takýmto zaujímavým nápadom,“ zdôraznil špeciálny hosť Ľuboš Hlavena.

Priestor dostala tiež klubová mládež, ktorú prišli predstaviť riaditeľ Michal Zolder a športový riaditeľ Jozef Novota. Obaja porozprávali množstvo zaujímavostí o podmienkach, fungovaní, talentoch, náboroch či rôznych akciách. Dobrej šou nemohla chýbať ani kvalitná hudba. O tú sa celý večer starala domáca skupina Len Tak, ktorá je na scéne štyri roky. Vo svojom repertoári ponúka cover verzie výlučne slovenských spevákov. Diváci v publiku si tak mohli zaspievať spolu s nimi. Úspešná talk šou bude mať svoje pokračovanie. Dovidenia v máji, Večer s ViOn-om!

FOTOGALÉRIA JOZEFA BEDEJA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *