post

V utorok dohrávka v Michalovciach. Chren: Musíme byť plne koncentrovaní a snažiť sa uspieť

Zverenci Ľuboša Benkovského sa, po krátkej pauze, vracajú do zápasového kolotoča. V utorok večer si zmerajú sily s posledným celkom Fortuna ligy.

Zlatomoravčania si po víťazstve so Slovanom oddýchli od tréningov štyri dni. Do karantény ich poslal pozitívny test jedného z hráčov bratislavského Slovana. Od piatka začali s plným tréningom. V pondelok cestovali na východ.

„Má to svoje výhody i nevýhody. Nevýhodou je, že sa nám trochu narušil cyklus. Naopak, výhoda je tá, že hráči mali čas na oddych. V priebehu pár dní odohrali tri zápasy,“ uviedol tréner Benkovský.

Hlavný lodivod ViOn-u bude mať na východe republiky k dispozícii už i dvojicu novicov – Matúša Čonku a Alexandrosa Kyziridisa. Pre zranenie stále chýbajú Martin Tóth, Anton Sloboda a dlhodobo laborujúci Michal Pintér.

„Čaká nás ťažký duel. Michalovce majú nové mužstvo, stále sa dávajú dokopy. Síce ešte nedali gól, ale disponujú svojou kvalitou. Videli sme ich predchádzajúce stretnutia, kde nepremenili niekoľko šancí. Musíme byť ostražití. Hrajú doma, kde budú trochu pod tlakom. Musia tvoriť, hrať ofenzívne. Máme skúsený tím. Verím, že sa nám podarí uspieť. Na ihrisko nastúpime s jednoznačným cieľom vyhrať,“ zdôraznil pravý obranca Peter Čogley.

Zemplínčania neprežívajú ideálny vstup do nového ročníka. V troch kolách nezískali ani bod. Podľahli Trnave, Slovanu i Senici. Nestrelili gól, desať inkasovali.

„Momentálne to, či majú nula presných zásahov, nič neznamená. Znamená to jediné, že sa chcú stále prezentovať určitým spôsobom. V predošlých kolách si vytvorili dostatok príležitostí, no gól nedali. Súper má náš rešpekt. Neriešime koľkokrát sa presadil. Nie je to v tomto prípade podstatné,“ pokračuje Benkovský.

Z dobrého úvodu môžu ťažiť vionisti. V prvých troch súbojoch nazbierali päť bodov. Patrí im piata priečka. Doteraz si pripísali dve remízy a jedno víťazstvo.

„Bude to ťažké. Michalovce ešte nevyhrali. Do zápasu pôjdu s jasným cieľom – získať tri body. To však chceme aj my. Nevnímam ako nevýhodu, že sme mali krátku pauzu. Beriem to pozitívne. Oddýchli sme si od futbalu. Môžeme nastúpiť o to viac motivovaní. Je potrebné, aby sme nadviazali na ostatné pozitívne kolá. Musíme byť plne koncentrovaní a snažiť sa uspieť,“ prízvukuje Martin Chren.

V minulom ročníku sa obaja stretli dvakrát. Na Zemplíne sa zrodila remíza 2:2. Pri Žitave zostali všetky body doma po víťazstve 1:0. V doterajších štrnástich vzájomných konfrontácií vyhrali Zlaté Moravce dvakrát (iba doma, pozn. red.). Päťkrát sa rozišli zmierlivo a v siedmich prípadoch oslavovali výhru futbalisti Michaloviec. ViOn na víťazné ťaženie z východu čaká.

„Každý zápas je pre nás ťažký. Tento bude rovnako. Michalovce potrebujú získať body. Sú doma, nebudú chcieť prehrať. Očakávame extrémne náročný súboj,“ uzavrel Ľuboš Benkovský.

To, či sa ViOn-u podarí zlomiť nepriaznivú sériu na ihrisku Michaloviec, sa dozvieme v utorok od 19.00 hod.