post

V sobotu vo ViOn aréne regionálne derby. Kovaľ: Musíme vložiť do zápasu srdce a ísť za víťazstvom

Po dvojtýždňovej medzinárodnej pauze sa vracia na scénu najvyššia slovenská futbalová súťaž. V sobotu privíta ViOn na svojom trávniku v derby dueli futbalistov Nitry. V piatok bol v rámci ligy pretestovaný celý náš tím. Výsledky boli negatívne. 

Bude to súboj ôsmeho mužstva proti tretiemu. Vionisti nazbierali deväť bodov, naproti tomu Nitra štrnásť. Forma z ostatných piatich zápasov hovorí v prospech súpera – tri výhry, remíza a prehra.

„Očakávame, že sa Nitra bude prezentovať podobne ako v predchádzajúcich kolách. Svojou tvrdou, až agresívnejšou hrou sa snažia vyťažiť bodový zisk. Je to ich cesta. My sme sa pripravovali. Chceme eliminovať ich spôsob a zabezpečiť to, že budeme doma úspešní,“ uviedol tréner Benkovský.

Hlavný lodivod ViOn-u strávil s mužstvom dvojtýždňovú reprezentačnú prestávku poctivou prípravou. „Čas sme využili na tréningový proces s minimálnym voľnom. Hráči pokračovali, fungovali a pripravovali sa s tým, že sme všetko zamerali na stretnutie proti Nitre. Nebrali sme do úvahy danú situáciu, ktorá je vo svete. Snažili sme sa naplno koncentrovať,“ doplnil.

Reprezentačné povinnosti si plnila trojica futbalistov. V národnom výbere do 21 rokov sa v drese Severného Macedónska objavil Tomče Grozdanovski. Za slovenských sokolíkov hral Martin Kovaľ a kontrolný zraz s osemnástkou absolvoval Marián Šmatlák.

„Zraz som si užil. Vždy je to fajn zmena prostredia. Tréner Kentoš ma v prvom vystúpení nenominoval. Chcel mať na lavičke jedného krídelníka. V tom druhom som nastúpil proti Francúzsku. Hrať proti ním na tak krásnom štadióne v Štrasburgu bol úžasný zážitok. Otvorí vám to oči, že tí hráči sú úplne niekde inde. Prakticky už teraz ide o hviezdy,“ hodnotil svoje povinnosti Kovaľ.

Pred prestávkou sa Zlatomoravčania predstavili na pôde Ružomberka, kde ťahali za kratší koniec. O jediný presný zásah sa pri prehre 1:2 postaral v samom závere pravý obranca Čogley. Nitrania sa rovnako predstavili na ihrisku súpera, konkrétne v Trnave, odkiaľ si odviezli po víťazstve 2:0 tri body.

„V Ružomberku sme nastúpili s prílišným rešpektom. Rešpekt spôsobil, že sme síce hrali organizovane, no nedokázali sme sa presadiť v útočnej fáze. Následne sme ešte doháňali nepriaznivý výsledok. V sobotu chceme využiť domáce prostredie, v ktorom sa hráči prezentujú inak ako vonku,“ pokračuje Ľuboš Benkovský.

Z historického hľadiska pôjde o jubilejný tridsiaty vzájomný zápas. Bilancia je vzácne vyrovnaná. Obaja desaťkrát vyhrali a deväťkrát sa rozišli zmierlivo. V posledných piatich dueloch získal ViOn štyrikrát tri body a raz sa zrodila remíza.

„Bude to určite náročné stretnutie. V tejto sezóne výsledkovo prekvapujú. Z minulej sezóny máme s nimi pozitívnu bilanciu. Osobne sa mi proti ním darí, dvakrát som sa presadil gólovo. Najdôležitejšie bude, aby sme išli za víťazstvom až do konca a vložili do toho srdce. Bojovali jeden za druhého,“ uzavrel Martin Kovaľ.

Desiate kolo má v sobotu v Moravciach výkop o 17.00 hod.