post

V sobotu proti Ružomberku. Asanovič: Sme pripravení, pre tri body necháme na ihrisku všetko

Z pohľadu tabuľky to bude pre ViOn dôležitý súboj. V prípade výhry si v hornej polovici môže vytvoriť slušný náskok na prenasledovateľov.

Zverenci Karola Praženicu okupujú aktuálne šiestu pozíciu. Po šiestich kolách majú na konte desať bodov. Siedma Sereď stráca tri a ôsmy Ružomberok päť.

„Bude to ťažký zápas. Ideme si však pre tri body. Chceme vyhrať každý duel. S tým nastupujeme zakaždým na trávnik. Pripravujeme sa, aby sme vyhrávali. O to viac, že hráme pred vlastnými fanúšikmi. Ak zvíťazíme, môžeme mať trinásť bodov a byť stále hore,“ povedal stopér Antonio Asanovič.

Z historického hľadiska narazia oba celky na seba v tridsiatom druhom vzájomnom vystúpení. Bilanciu vedú so šestnástimi výhrami Ružomberčania. Vionisti sa z troch bodov radovali päťkrát. Zmierlivo sa tímy rozišli v desiatich prípadoch.

„Nastúpime proti dobrému súperovi, ktorý disponuje kvalitou. Určite vyššou ako momentálne stoja v tabuľke. Budeme sa snažiť súboj zvládnuť tak, aby sme všetci boli spokojní. Ak chceme, aby malo úspešné ťaženie zo Senice svoju váhu, musíme ho potvrdiť v domácom prostredí,“ pokračuje tréner Praženica.

V ostatnom kole si futbalisti ViOn-u poradili so Senicou na jej pôde. Dvomi zásahmi prispel k trom bodom kapitán Ďubek, tretí pridal Jarovič. Ružomberok ťahal doma za kratší koniec proti Trnave (0:1, pozn. red.).

„Príde k nám mladý tím, v ktorom figuruje niekoľko skúsených hráčov. Káder pozmenili, ale stále majú kvalitu. Počet bodov jej nezodpovedá. Nemôžeme ich preto podceniť. Do každého zápasu ideme s cieľom vyhrať. Napriek  výhre v Senici, kde sme uhrali pekný výsledok, musíme ísť stále s pokorou,“ zdôraznil pravý obranca Peter Čogley.

Forma z posledných šiestich kôl nahráva Moravciam. Trikrát vyhrali, raz remizovali a dvakrát prehrali. Ružomberok prišiel o všetky body v troch dueloch, v dvoch si ich s protivníkmi podelil a len raz bodoval naplno.

„Na nič z toho sa nepozeráme. Ideme od zápasu k zápasu. Chceme vyhrať všetko, čo sa dá. Ružomberčania sú šikovní. Musíme sa ale pozerať sami na seba. Sme pripravení, pre tri body necháme na ihrisku všetko,“ doplnil Asanovič.

Na štadióne Zlatých Moraviec – Vrábel sa v aktuálnej sezóne hrali tri stretnutia. Naprázdno odišli iba Michalovce. Pohronie uchmatlo bod, Dunajská Streda tri.

„Sú technickí, nepríjemní a aktívni. Nečaká nás nič jednoduché. Doma sa chceme prezentovať zlepšenou hrou, nie ako proti Pohroniu. Vtedy to nebolo ideálne. Dúfam, že sa na tribúne stretne čo najviac fanúšikov. Snáď sme ich navnadili pozitívnym rezultátom zvonku. Spolu to dokážeme. Bolo by krásne, keby na svojej pôde vyhráme. Dáme do toho všetko. Všetci sú zdraví, pripravení a odhodlaní. Vidíme sa v sobotu. Ideme do toho naplno,“ hovorí odhodlane Čogley.

Či sa jemu a jeho spoluhráčom podarí ozbíjať Ružu po šiesty raz, sa dozvieme v sobotu od 19.00 hod. Vstupenky budú v predaji tradične pred výkopom v pokladniach štadióna.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *