post

V sobotu nastúpia Zlatomoravčania proti Liptovskému Mikulášu. Junior s Jacym v klube nepokračujú

S blížiacim sa koncom prvého mesiaca zimnej prípravy nastalo v kádri ViOn-u niekoľko zmien. Brazílski legionári v klube pokračovať nebudú. Vedenie intenzívne pracuje na doplnení postu hrotového útočníka.

S mužstvom sa ďalej nepripravuje dvojica brazílskych legionárov – Jacy Maranhao Oliveira a Junior Silvio. Obaja odcestovali vo štvrtok popoludní do Žiaru nad Hronom, kde sa zapojili do prípravy fortunaligistu FK Pohronie.

„Klub im umožnil do 31.1. absolvovať tréningový proces a odohrať zápasy v Pohroní. K spomínanému dátumu vyprší Juniorovi kontrakt. Rozhodli sme sa mu ho nepredĺžiť. O tom, či zakotví v Žiari, rozhodnú sami po absolvovaní skúšky. Čo sa týka Jacyho, sme pripravení dohodou mu ukončiť platnú zmluvu. Nakoľko máme pretlak defenzívnych futbalistov, po rozhovoroch s majiteľom a trénermi sme usúdili, že aj pre samotného hráča bude lepšie, keď si nájde nové pôsobisko. Môže sa tak v kariére posúvať ďalej a rýchlejšie napredovať,“ ozrejmil generálny manažér Marek Ondrejka.

Obaja boli členmi širšieho kádra. V základnej zostave nastupovali sporadicky. O tri roky starší z dvojice Junior naskočil jedenásťkrát ako striedajúci hráč. V základnej zostave si pripísal po jednom štarte v lige i pohári. Radoval sa z jedného presného zásahu. Dvadsaťdvaročný Jacy naskočil od úvodných minút trikrát, z toho raz v Slovnaft Cup-e. Štyrikrát sa zapojil do duelu v jeho priebehu.

Zverenci Karola Praženicu majú za sebou dve prípravné stretnutia. V prvom zdolali 5:0 Dubnicu a v druhom si poradili s Duklou Banskou Bystricou. Jesennému lídrovi druhej ligy nasúkali osem presných zásahov. Hetrikom sa blysol krídelník Martin Kovaľ. V súboji si trénerský štáb testoval útočníka Aleksandara Vučenoviča. Mladý Rakúšan odohral šesťdesiat minút. Jeho príchod k Žitave je stále možný.

„Od materského klubu mal súhlas odohrať s nami stredajší duel. Po ňom sa vrátil do St. Poltenu. V rámci hrotových útočníkov máme nejaké možnosti. Tento post je našou prioritou. Radi by sme všetko uzavreli v priebehu budúceho týždňa a mali tak kompletný káder. Aleksandar má 22 rokov, stále je to mladý hráč s potenciálom pre budúcnosť. Ukázal svoju kvalitu. Ide o zaujímavého futbalistu. Je jednou z alternatív,“ pokračuje Ondrejka.

Ako ďalej dodal, klub čaká, čo sa udeje v prípade odchovanca Jakuba Šveca. Reprezentant do 21 rokov odštartoval zimný dril s Dunajskou Stredou. Je možné, že na jar bude pokračovať opäť vo ViOn-e.

Tréner Praženica nebude môcť v treťom prípravnom súboji využiť služby niekoľkých hráčov. Zranený sval nedovolí stále zasiahnuť do hry stredopoliarovi Antonovi Slobodovi. S kolenom má problémy Tomče Grozdanovski. Operácia menisku čaká budúci týždeň pravého obrancu Petra Čogleya. Ak pôjde všetko ako má, s tréningom začne znova v marci.

ViOn privíta v sobotu na svojej umelej tráve MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Mužstvo, ktoré na jeseň nazbieralo v sedemnástich kolách druhej ligy 26 bodov. Liptáci zimujú na šiestej priečke. Výkop stretnutia je naplánovaný o 12:30 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *