post

V sobotu do Ružomberka. Čogley: Verím, že nadviažeme na úspešný duel so Žilinou

Zverenci trénera Benkovského majú pred sebou ďalšiu výzvu. V deviatom kole cestujú pod Čebrať, kde by radi pretrhli negatívnu bilanciu z tohto štadióna.

Zlatomoravčania vyhrali naposledy v Ružomberku takmer na deň presne pred siedmimi rokmi – 5.10.2013. Odvtedy na trojbodové ťaženie čakajú.

„Je to nepríjemný súper a to najmä doma. Disponujú mladým, kombinačným mužstvom, na lavičke majú zaujímavých trénerov. Budú držať loptu na svojich kopačkách, takže nič ľahké nás tam určite nečaká. Samozrejme, vyhrali sme doma a bolo by pekné, ak by sme to potvrdili aj vonku a získali tri body. Opäť sa tak môžeme posunúť v nahustenej tabuľke vyššie a získať väčší pokoj do ďalšej práce,“ uviedol pravý obranca Peter Čogley.

Z historického hľadiska sa obaja stretnú v tridsiatom štvrtom vzájomnom zápase. Bilancia je naklonená na stranu Ružomberka, ktorý sa z troch bodov radoval v šestnástich súbojoch. Jedenásťkrát si body delili. Vionisti naplno bodovali v šiestich prípadoch.

„Nevyspytateľný súper. Nevyspytateľné počasie i prostredie. Stále platí, že pre nás je každé stretnutie dôležité a ťažké. Nič iné nečakáme ani v Ružomberku. Snahou je vydolovať z toho zápasu nejaké body. Najdôležitejším prvkom bude organizácia hry, tvrdá práca a vyčkávanie na správny moment, kedy budeme môcť streliť gól,“ zdôraznil tréner Ľuboš Benkovský.

V ostatných desiatich dueloch sa medzi oboma tímami zrodila až päťkrát remíza. Trikrát vyhrala Ruža, dvakrát ViOn. V minulom ročníku videli diváci jednu deľbu bodov a víťazstvo Zlatých Moraviec.

„Dôležité bude, aby sme ťahali celé mužstvo za jeden povraz a mali iba jeden cieľ – vyhrať.  Čaká nás silný súper, ktorý hrá veľmi zaujímavý futbal. Možno sa im v tomto období trochu nedarí, ale to nič neznamená. Spravíme všetko pre to, aby sme zvíťazili,“ prízvukuje brankár Adrián Chovan.

Strážca svätyne ViOn-u sa v ôsmom kole dočkal, na čele s celou defenzívou, prvého čistého konta v sezóne. Vionisti zdolali doma, po výbornom výkone, Žilinu vysoko 4:0. Ružomberčania ťahali za kratší koniec na pôde bratislavského Slovana.

„Proti Žiline sme odohrali veľmi dobrý zápas. Musíme byť ale pozorní a snažiť sa na tento výkon nadviazať či potvrdiť ho aj vonku. To, že sme doma silnejší než u súpera, je iba v hlavách. Netreba sa nad tým vôbec zamýšľať,“ doplnil Chovan.

Tabuľkovo privíta deviaty celok siedmy. Od seba ich delia dva body. Futbalisti Ružomberka sa z výhry tešili iba raz a to doma proti Michalovciam. Štyrikrát remizovali a trikrát prehrali.

„Efektivita bude veľmi dôležitá. V predchádzajúcich zápasoch sme mali šance, ale neboli sme efektívni, čo nás stálo body. Doma so Žilinou sme premieňali príležitosti a verím tomu, ako aj celá kabína, že si z Ružomberka odvezieme tri body. Vzadu musíme byť stopercentní, vpredu efektívni. Proti Žiline sme boli tranze 90 minút. Dúfam, že taký istý duel odohráme i v Ružomberku, kde sa budeme môcť oprieť jeden o druhého a pomáhať si v prípade chyby. Pôjdeme za víťazstvom ako jedno mužstvo, jeden tím,“ uzavrel Čogley.

Výkop je v sobotu naplánovaný o 19.00 hod.