post

V Senici pod vedením Branislava Mráza: „Súboj berieme s maximálnou vážnosťou“

Zlatomoravčanov čaká na ihrisku súpera záverečný duel v aktuálnej sezóne. Z doterajších dvanástich dvakrát vyhrali, päťkrát remizovali a rovnako päťkrát prehrali.

V sobotu čaká vionistov stretnutie s desiatou Senicou. Oboch delia od seba v tabuľke štyri body. Hráči Senice naposledy podľahli doma Trenčínu 1:3. Futbalisti od Žitavy ťahali za kratší koniec v Pohroní (0:1).

V spomínanom dueli videl po dvoch žltých kartách červenú David Hrnčár. Okrem neho vytiahol hlavný arbiter kartu rovnakej farby i Martinovi Tóthovi. V prípade stopéra ale na základe Komisie rozhodcov SFZ zastavila a zrušila trest DK SFZ. Pre päť žltých kariet nemôže nastúpiť útočník András Mészáros.

„Správa o Tóthovi nás potešila. Okrem toho nemáme žiadny problém. Trénovali sme s dvadsiatimi hráčmi. Zostavu vyriešime bez problémov,“ uviedol dočasný kormidelník ViOn-u Branislav Mráz.

Skúsený 46-ročný tréner nezažíva podobnú situáciu vo svojej kariére po prvý raz. Prvýkrát prevzal mužstvo po trénerovi Ladislavovi Totkovičovi. Tím viedol polroka. V druhom prípade sa predstavil v troch súbojoch, po konci Juraja Jarábka. Tentoraz ho čakajú dve kolá.

„Pre mňa je tento zápas špecifický. Som zo Senice, aj tam bývam. Dlho som tam pôsobil. Po tejto stránke to osobne má nádych atraktívnosti. Chceme sa prezentovať dobrým futbalom a uspieť. Ideálne by bolo získať tri body po dobrom výkone,“ pokračuje Mráz.

Seničania sú tri body od zóny zostupu. Na definitívu fortunaligovej príslušnosti potrebujú bodovať. V sobotu tak hrajú o veľa. Ostatný vzájomný zápas na jej ihrisku dopadol v prospech ViOn-u. Modro-červení na jeseň vyhrali 3:1. V jarnej časti sa vo  ViOn aréne zrodila bezgólová remíza.

„Súboje so Senicou bývajú zaujímavé. Disponujú viacerými kvalitnými ofenzívnymi hráčmi zo zahraničia. Väčšinou je to otvorený boj. Vymenili trénera, ako avizujú, sobote prikladajú veľký dôraz. Rovnako to berieme s maximálnou vážnosťou i my,“ doplnil Branislav Mráz.

Celkovo sa oba celky stretnú v tridsiatom druhom spoločnom meraní síl. Bilancia je vyrovnaná, ako ViOn, tak aj Senica sa z troch bodov radovala dvanásťkrát. Zmierlivo sa mužstvá rozišli sedemkrát.

„Verím, že sa budú chcieť chalani prezentovať takým výkonom, aby bol o nich záujem či už z nášho alebo iného klubu. Niektorým sa končia zmluvy. Musia sa chcieť ukázať v čo najlepšom svetle. Na druhej strane, stále je to ligový duel,“ dodal Mráz.

Výkop je v sobotu naplánovaný o 18.00 hod.