post

V semifinálovej odvete má mužstvo stále motiváciu. Musí dobiehať trojgólové manko

V úvodnom súboji Zlatomoravčania podľahli belasým na ich Tehelnom poli 1:4. Zápas im vôbec nevyšiel podľa predstáv. Napriek nepriaznivému výsledku majú stále motiváciu potrápiť svojho súpera.

O jediný presný zásah sa pred týždňom v utorok postaral útočník Boris Cmiljanič, ktorý síce vyrovnával na 1:1, ale ani vzpruha v podobe jeho gólu spoluhráčom nepomohla. Z Bratislavy odchádzali s prehrou.

„Možno sa môže zdať, že už nemáme motiváciu, ale doma privítame úradujúceho majstra ligy. K tomu ide stále o semifinále pohára. Ak toto nie je dostatočná motivácia, tak už neviem,“ zdôraznil stredopoliar Denis Duga.

Zverenci Jána Kozáka mladšieho spečatili majstrovské oslavy víkendovým triumfom v Žiline. Získali tak desiate prvenstvo v ére samostatnosti a zároveň zavŕšili vlaňajšiu obhajobu.

„Nič nie je stratené. Vo futbale je možné všetko. Každý môže vyhrať i prehrať, otočiť nepriaznivé skóre. Nestalo by sa to po prvý raz. Pokúsime sa o to. Od úvodu budeme aktívni a bojovať celých 90 minút,“ pokračuje stopér Antonio Asanovič.

Futbalisti od Žitavy nenadviazali v lige na úspešný vstup do nadstavby. Vo ViOn aréne privítali AS Trenčín, s ktorým ťahali za kratší koniec (2:3, pozn. red.).

„Dôležité bude, aby sme mali prevahu v súbojoch. Naša aktivita musí byť vyššia. Verím, že sa nám podarí streliť rýchly gól. Následne to môže byť ešte otvorené. Motiváciu máme stále veľkú. Je to semifinále domáceho pohára. Veľký deň pre klub a všetkých hráčov,“ doplnil Asanovič.

Z historického hľadiska ViOn získal proti Slovanu body v piatich prípadoch. Vždy doma.

„Slovan má nespochybniteľnú kvalitu, čo ukázal v prvom zápase. Žiaľ, vôbec nám to na Tehelnom poli nevyšlo podľa predstáv. Do odvety ideme zabojovať. Na ihrisku necháme všetko a s nepriaznivým výsledkom skúsime niečo urobiť tak, aby sme sa ešte mohli pobiť o postup do finále,“ uzavrel Duga.

Výkop je naplánovaný v utorok o 18.00 hod. Naživo ho odvysiela Dvojka RTVS či internetová televízia FutbalnetTV. Pokračuje sa v obmedzenom režime. V predaji bolo, výlučne na Čerpacej stanici ViOn, 200 lístkov.