post

V nedeľu proti lídrovi. Chovan: Uvedomujeme si ich silu, ale hráme doma a chceme im to znepríjemniť

Po druhý raz v aktuálnom ročníku privítajú Zlatomoravčania vo svojej aréne lídra tabuľky. V nedeľu večer nastúpia proti Dunajskej Strede.

V treťom kole dokázali zverenci Ľuboša Benkovského zdolať výborným výkonom bratislavský Slovan. Tentoraz sa im do cesty postaví mužstvo, ktoré má na konte dvanásť bodov. Súperových brankárov prekonali hráči Dunajskej šestnásťkrát – najviac spomedzi všetkých ligistov. Inkasovali iba dva góly.

„Očakávam podobne náročný zápas ako proti Slovanu. Každý duel je pre nás výzva a na to sa zameriavame. Náš najbližší súper spolu funguje dlhšie. Zohratosť a tímový duch je u nich na vysokej úrovni,“ uviedol 31-ročný hlavný lodivod ViOn-u.

Vionisti sa po krátkej prestávke spôsobenej karanténou predstavili v dohrávke štvrtého kola na pôde Michaloviec. Súboj im na Zemplíne vôbec nevyšiel podľa predstáv a k Žitave sa vrátili s prehrou 0:1. Prvou v novej sezóne.

„Niekedy takáto facka padne vhod. Myslím, že sme si to všetko dopodrobna rozobrali. Vieme, kde nastal problém. Napriek tomu, vypracovali sme si dostatok možností, aby sme stretnutie zlomili v náš prospech. Trochu sa od nás odklonilo šťastie. Verím, že v nedeľu, keď mu pôjdeme opäť naproti, sa prikloní na našu stranu a spravíme radosť našim fanúšikom,“ pokračuje brankár Adrián Chovan.

Dunajskostredčania potvrdili svoju formu i v týždni súbojom Európskej ligy na ihrisku Hafnarfjorduru, ktorý zdolali 2:0 a postúpili do ďalšieho predkola druhej najprestížnejšej klubovej súťaži v Európe.

„Čaká nás veľká výzva. Disponujú veľmi kvalitným tímom, čo ukázali práve v Európskej lige. V domácej súťaži ešte neprehrali. Určite k nám pricestuje početné zastúpenie hosťujúcich fanúšikov, ktorí sa im budú snažiť vytvoriť domácu atmosféru. Na to sa nemôžeme pozerať. Musíme ísť do zápasu naplno. Keď každý z nás vydá na ihrisku zo seba maximum, verím, že im môžeme pretrhnúť víťaznú šnúru,“ doplnil stredopoliar Denis Duga.

Z historického pohľadu sa obaja stretnú v dvadsiatom ôsmom vzájomnom vystúpení. Žlto-modrí si plný počet bodov pripísali v jedenástich prípadoch. ViOn triumfoval deväťkrát. Zmierlivo sa mužstvá rozišli v siedmich dueloch.

„Dunajská Streda patrí k celkom, ktoré sa budú snažiť bojovať o majstra. V týždni odohrali súboj v Európskej lige. Gratulujeme im k postupu. Majú silný káder so zaujímavými individualitami. Spravíme všetko pre to, aby sme boli úspešní,“ zdôraznil Chovan.

Zaujímavosťou je, že ostatné tri konfrontácie sa skončili vždy víťazstvom Dunajskej Stredy výsledkom 2:1. Zlaté Moravce čakajú so svojim súperom na výhru od apríla 2016. Odvtedy sedemkrát zvíťazil DAC a dvakrát sa zrodila remíza.

„Doma sa hrá každému oveľa lepšie ako vonku. Domáce prostredie nám, myslím, vyhovuje. Zdolali sme Slovan, čo je minulosť. Je potrebné, aby sme sa sústredili iba na nedeľu. Bude to ťažký duel, no veríme, že nás fanúšikovia svojou podporou potiahnu dopredu a na konci sa budeme radovať,“ vyjadril sa Duga.

Piate kolo je zároveň posledné pred dvojtýždňovou reprezentačnou prestávkou. Ani v jej priebehu si futbalisti ViOn-u neoddýchnu. V stredu 2.9. vstúpia do Slovnaft Cup-u stretnutím s Tatran Podkonice. Následne ich v piatok 11.9. čaká domáce vystúpenie proti Senici.

„Samozrejme, očakávam ťažký duel. Uvedomujeme si silu súpera, ale hráme doma. Budeme sa snažiť im to znepríjemniť čo najviac. Súboj môže mať veľmi dobrú atmosféru,“ uzavrel Adrián Chovan.

Vstupenky sú v predaji online na fcvion.maxiticket.sk i Čerpacej stanici ViOn. Pred výkopom budú dostupné tradične v pokladniach štadióna. Lístok zakúpený cez online systém nie je potrebné tlačiť. Stačí z mobilu priložiť QR kód k čítačke. Tá bude pri vstupe do sektorov C (pravý vstup pri hlavnej pokladni od ihriska č.2, pozn. red.). Výkop je naplánovaný o 19.00 hod.