FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – MFK Zemplín Michalovce 1:0 (1:0)
Žlté karty: 72. Pintér, 79. Richtárech – 29. Mavretič
ViOn: Pindroch – Brašeň, Asanovič, Pintér, Chren – Tóth, Grozdanovski (79. Junior) – Kovaľ, Ďubek (C), Válovčan (70. Orávik) – Tkáč (63. Richtárech)
Michalovce: Kira (C) – Rota, Grič, Carrillo, Vojtko – Begala (60. Hovhannisyan) – Kountouriotis (46. Popovits), Danko, Mavretić (84. M. Kolesár), P. Kolesár – Trusa
Rozhodovali: Očenáš – Rozsbeck, Hrmo
Diváci: 1 463

ViOn rozhodol o ďalších troch bodoch ešte v na začiatku súboja. Z priameho kopu sa presadil kapitán Ďubek.

Tréner Karol Praženica nemal k dispozícii stredopoliara Denisu Dugu. Vedľa Tótha tak nastúpil Tomče Grozdanovski. Naopak, po menšom zranení sa vrátil obranca Peter Čogley, ktorý čakal na svoju príležitosť na lavičke.

ViOn vstúpil do stretnutia výborne. Hneď v úvode napriahol Tkáč a trafil ľavú žrď. Ďubekovu následnú dorážku dokázal v poslednej chvíli na bránkovej čiare vykopnúť Kira. Zlaté Moravce – Vráble držali svojho súpera na jeho polovici a pokračovali v tlaku. V siedmej minúte sa postavil k priamemu kopu kapitán Ďubek a parádnou strelou nedal tentoraz Kirovi v bráne hostí žiadnu šancu – 1:0. Zverenci Antona Šoltisa sa k lopte takmer nedostávali. V 24. minúte ju obranca žlto-modrých ponúkol Válovčanovi, no z hranice pokutového územia iba vyprášil Kirove rukavice. Krátko po polhodine hry posadil Ďubek rohový kop na hlavu Asanoviča, ktorý mieril nad bránu. Domáci zakladali jeden útok za druhým, chýbala im lepšia finálna fáza. Zemplínčania sa po prvý raz v polčase ozvali až tri minúty pred odchodom do kabín. Z uhla strieľal nad bránu Trusa.

Po zmene strán patril začiatok znova hráčom Karola Praženicu. Ďubek nacentroval za obranu na hlavu Tótha, ale defenzívny stredopoliar ViOn-u mieril nad bránu. S pribúdajúcimi minútami sa do hry dostávali viac i hosťujúci futbalisti. V 51. minúte pohrozil z rohu Danko, ale Pindroch bol na mieste a jeho pokus vyrazil. O desať minút neskôr unikol sprava Rota, pod sebou našiel na hranici šestnástky striedajúceho Hovhannisyana, z prvej triafal k vzdialenejšej žrdi Pindrocha, ktorý vytiahol výborný zákrok a vyrážal na rohový kop. Loptu držali častejšie na svojich kopačkách hráči Michaloviec. Odpoveď domáceho mužstva prišla v 68. minúte. Tóthov dlhý center si spracoval Válovčan, dostal sa dovnútra pokutového územia, ale v sľubnej šanci strieľal mimo priestor troch žrdí. V závere mal ViOn dve šance, ktorými mohol uzavrieť skóre stretnutia. Dve minúty pred záverečným hvizdom našiel Kovaľ pred bránou Juniora, ktorého pokus skončil v rukaviciach Kiru. V nadstavenom čase Orávik prekopol brankára, no Junior, pri pokuse doraziť loptu za čiaru hlavou, ju namieril vedľa. Napriek tomu si domáci udržali jednogólový náskok a do tabuľky si pripísali ďalšie tri body. Najbližšie ich čaká výjazd na Tehelné pole. Doma privítajú 17.8. Pohronie.

Karol Praženica (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Chceli sme vstúpiť do zápasu s tým, aby sme dostali súpera pod tlak. Podarilo sa. Vedeli sme, že Michalovce sú futbalové mužstvo, ktoré sa snaží hrať. S loptou sú veľmi živí, dobre kombinujú. Snažili sme sa im to čo najviac prekaziť, rušiť im útoky a, naopak, vyrážať do rýchlych protiútokov. Vychádzalo nám to v prvom polčase. Trafili sme žrď, dali pekný gól, prišli dva ďalšie náznaky. V prvom polčase sme boli lepší, dominantnejší. Po zmene strán sme začali obrannými štandardnými situáciami. Hostia zacítili šancu, zbytočne sme sa zatiahli hlbšie. Nebol to náš cieľ, chceli sme hrať stále hore. Tkáč má problémy s kondíciou, v priebehu letnej prípravy absolvoval zhruba polovicu tréningov, je to cítiť. Lopty držal potom menej. Dali sme tam Ďubeka, no nie je to ono, keďže nejde o klasického útočníka. Prišiel Junior, bolo to lepšie. Boli sme aktívnejší, čo sa týka striel. Nemali by sme sa ale zľaknúť a súpera pustiť takto do hry. Ťažšie sa na to reagovalo. Striedaniami sa to zlepšilo. Zápas sme dohrali do víťazného konca. Sme veľmi radi za víťazstvo. Šesť bodov po troch dueloch je dobrý vstup, ale súťaž je veľmi dlhá. Musíme pokračovať ďalej a nezaspať na začiatku.“

Anton Šoltis (tréner MFK Zemplín Michalovce): „Chlapcov sme upozorňovali na vstup do stretnutia, no opäť sme inkasovali hneď skraja. Prvý polčas bol z našej strany slabý, ustráchaný. Bola tam len jedna strela v 41. minúte. Nepáčilo sa mi to. Nesplnili sme to, čo sme chceli. Druhé dejstvo bolo už iné. Išli sme viac do rizika, kolmosti. Chýba nám však vyššia kvalita 30 metrov od brány. Riešenie situácií je ľahké. Hráči musia zobrať na seba viac zodpovednosti a tlačiť sa do zakončenia, pretože náznaky tam boli, tiež možnosti. Súper išiel síce do bloku, ale my sme to zle riešili. Potrebujeme pridať. Nie sme v ľahkej situácii. Domáci dali gól, vyhrali. Stále hovorím, že kto dá góly, vyhráva. My sa pomaličky posúvame. Je to o niečo lepšie, no potrebujeme aj bodovať, aby sme sa nedostali pod zbytočný tlak. Gratulujem ViOn-u k výhre.“