post

Súboj o siedmu priečku. Hrnčár: „Uspieť môžeme poctivou hrou“

Druhé kolo nadstavbovej časti v skupine o udržanie sa vo Fortuna lige prinesie zaujímavé zápolenie. Vo ViOn aréne sa postavia proti sebe tabuľkoví susedia. ViOn privíta Trenčín. Od seba ich delí bod.

Oba tímy vstúpili do nadstavbovej časti víťazne. Trenčín si po trojmesačnej pauze poradil doma s Pohroním, ktorému nastrieľal štyri góly. ViOn získal tri body proti Nitre.

„Budeme sa snažiť uspieť a získať plný počet bodov. Chceme ich predbehnúť v tabuľke. Očakávam od nich kvalitnú hru smerom dopredu. Musíme byť pripravení na všetko,“ uviedol krídelník Martin Válovčan.

Zverenci Karola Praženicu pokračujú v nabitom programe. V utorok vycestovali na prvé semifinále Slovnaft Cup-u do Bratislavy, kde na Tehelnom poli podľahli Slovanu 1:4. Do odvety tak pôjdu s trojgólovým mankom. Práve v tomto stretnutí sa Válovčan predstavil prvý raz od augusta minulého roka po tom, čo sa zotavil z operácie kolena.

„S mužstvom som už dlhšie trénoval. Bral som to normálne. Výsledkovo som si však súboj predstavoval úplne inak. Vôbec nám to nevyšlo podľa predstáv. V odvete urobíme všetko pre to, aby sme ich potrápili. Teraz sa sústredíme iba na ligový duel s Trenčínom,“ doplnil dvadsaťsedemročný hráč.

Trenčania čakajú na trojbodové ťaženie vo ViOn aréne viac ako dva roky. Naposledy vyhrali v úvode marca 2018. Odvtedy sa z výhry radovali v troch prípadoch Zlatomoravčania.

„Máme veľkú motiváciu. Vyhrali sme prvé kolo a dobre sa naladili. Síce nám nevyšiel pohár, no čaká nás odveta. Verím, že sa v sobotu opäť vrátime na víťaznú vlnu a potešíme fanúšikov tromi bodmi. Uspieť môžeme poctivou hrou,“ zdôraznil David Hrnčár.

Rovnako ako vionisti i futbalisti spod hradu Matúša Čáka majú istú záchranu. Ostatné vzájomné ligové kolo odohrali na konci základnej časti, tesne pred vypuknutím pandémie. ViOn doma vyhral 2:0.

„Bol to výborný zápas. Zaslúžene sme sa radovali z víťazstva. Súpera sme prehrali vo všetkom a nedali mu priestor na žiadny zvrat. Verím, že niečo podobné dokážeme zopakovať aj v sobotu a získame ďalšie tri body,“ pokračuje Hrnčár.

Bude to súboj najlepšej defenzívy v skupine o udržanie sa a šiestej celkovo (29 inkasovaných gólov) proti druhej najlepšej ofenzíve celej súťaže (43 gólov, pozn. red.).

„Trenčín má veľmi kvalitný tím, o čom sme sa už tento rok presvedčili. Potvrdili to s Pohroním. Musíme si dať veľký pozor na ich ofenzívnych hráčov. Verím, že sa nám podarí uhrať plný počet bodov,“ uzavrel kapitán Tomáš Ďubek.

Výkop je naplánovaný o 20.00 hod. Naživo ho odvysiela televízia Orange šport.