post

Štvrťfinále Slovnaft Cup-u: ViOn na jar vycestuje do Nitry

Rozhodol o tom štvrtkový žreb. Obaja sa tak v aktuálnej sezóne stretnú po tretí raz.

V lige zvládli doma i vonku lepšie súboje Zlatomoravčania, ktorí v dvoch prípadoch vyhrali zhodne 1:0. Pod Zoborom rozhodol strelou Válovčan, ktorú si do vlastnej siete tečoval Bílovský. Vo ViOn aréne zariadil tri body Kovaľ.

Nitra sa medzi osmičku najlepších prebojovala vďaka domácemu triumfu 3:2 s Liptovským Mikulášom. Zverenci Karola Praženicu si poradili s Pohroním na jeho štadióne. Po zmene strán sa presadil striedajúci Denis Duga.

„V tejto fáze pohára si je už veľmi ťažko vybrať. Budem úprimný, chceli sme sa vyhnúť Slovanu a Dunajskej Strede. Z tohto pohľadu k nám bol žreb priaznivý. Opäť síce hráme vonku, no veľa bude záležať od pohybov v kádri počas zimnej prestávky. Ak by ostali také, ako sú teraz, všetko je otvorené. Šance sú rovnaké. Vidím to 50 na 50. Hrá sa na jeden zápas. Pre nás je motiváciou zahrať si semifinále a predstaviť sa tak aspoň raz v tohtoročnom pohári na domácom ihrisku,“ uviedol generálny manažér Marek Ondrejka.

Oba celky odštartovali pohárovú púť v druhom kole. Futbalisti Nitry postupne zdolali Veľký Lapáš, Veľké Lovce, Komárno a už skôr spomínaný Liptovský Mikuláš. Zlaté Moravce – Vráble vyradili Lehotu pod Vtáčnikom, Dolné Vestenice, druholigový Trebišov a naposledy Pohronie.

Termín štvrťfinále a regionálneho derby je daný na 4.3.2020.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *