post

Staronové tváre pokračujú vo ViOn-e: Duga s Chrenom predĺžili svoje kontrakty

Rokovania s oboma futbalistami boli veľmi korektné a rýchle. Záujem bol obojstranný a spoločnú reč našli prakticky už na prvom stretnutí.

Martin Chren patrí k neodmysliteľným klubovým ikonám. S výnimkou rokov 2015-2016, keď si vyskúšal angažmány v rakúskom Horne a Komárne, strávil svoju kariéru výlučne pri Žitave. Budúci rok bude jeho šestnásty.

Po ukončení kariéry Jakuba Brašeňa a skončení zmluvy Martina Chrena bolo pre nás dôležité vyriešiť post ľavého obrancu a to hneď dvojicou futbalistov. Kým detaily jedného mladého a talentovaného hráča doťahujeme, tak s osvedčeným a skúseným Chrenom sme už zmluvu podpísali. Pre náš klub je „Štoky“ legendou a stále veľmi spoľahlivou súčasťou tímu. Neraz to dokázal aj v tejto sezóne, preto sme nad predĺžením jeho kontraktu neváhali. Navyše, svojimi skúsenosťami a ľudskými vlastnosťami je výborný do kabíny. Sme radi, že aj naďalej bude súčasťou FC ViOn,“ uviedol generálny manažér Marek Ondrejka.

Tridsaťšesťročný skúsený hráč prežil s ViOn-om všetko. Postup do najvyššej súťaže, dve predkolá Pohára UEFA a radoval sa tiež doteraz z historicky najväčšieho klubového úspechu – víťazstva v Slovenskom pohári. V aktuálnom ročníku naskočil do ôsmich súbojov. Ďalších päť pridal v Slovnaft Cup-e. Celkovo atakuje hranicu tristo štartov v modro-červenom drese.

„Pocity mám len tie najlepšie. Na ViOn-e som ako doma. Prežil som tu najkrajšie roky futbalovej kariéry. Teším sa, že si ju o rok môžem predĺžiť. Po fyzickej stránke sa cítim stále veľmi dobre. Urobím všetko pre to, aby som mužstvu pomohol na ihrisku a v kabíne odovzdal skúsenosti mladším spoluhráčom,“ povedal Chren krátko po podpise ročného kontraktu.  

Denis Duga vyrastal futbalovo v mládežníckych výberoch pražskej Slavie. S ligovým futbalom na Slovensku má dostatok skúseností z rodnej Myjavy či Senice. Do Moraviec prišiel pred dva a pol rokom.

„Denis je pre nás jedným z najlepších futbalistov v lige na jeho pozícii „šestky“. O predĺžení zmluvy s ním sme mali jasno, inú alternatívu sme ani nehľadali. Je vždy výborne fyzicky pripravený, v zápasoch a na tréningoch ide vždy na maximum. Do tímu zapadá aj charakterovo. Jeho prirodzenosťou sa stal v kabíne jedným z lídrov. Sme skutočne veľmi radi, že ho máme, a že bude v našom klube pokračovať aj v budúcnosti,“ doplnil Ondrejka.

Dvadsaťpäťročný futbalista má v drese Zlatých Moraviec na konte šesťdesiatdva stretnutí, v ktorých sa radoval zo štyroch presných zásahov. V práve končiacej sezóne sa predstavil v dvadsiatich siedmich zápasoch.

„Keď sa na to spätne pozriem, za dva a pol roka som tu zažil lepšie aj horšie obdobie. Je to celkom príjemný paradox, pretože takto v lete som bol rozhodnutý, že skončím s profesionálnym futbalom. Vďaka Marekovi Ondrejkovi a niektorým ľuďom v klube som tak neurobil a prežili sme zaujímavú sezónu, v ktorej sme bojovali o prvú šestku a prebojovali sa do semifinále Slovnaft Cup-u. Budem úprimný, ViOn mi prirástol k srdcu. Mám radosť, že mi vedenie ponúklo novú zmluvu, nad ktorou som neváhal. Teším sa na ďalšiu spoluprácu i nové výzvy. Dúfam, že klubu pomôžem k čo najlepším výsledkom,“ reagoval Duga, ktorý sa dohodol na ročnej zmluve s následnou možnou ročnou opciou.

Ako Martin Chren, rovnako tiež Denis Duga odovzdáva svoje skúsenosti v klubovej mládeži. Duga trénuje kategóriu U7 a Chren U9.