post

SLOVNAFT CUP: Zlatomoravčania si poradili aj s Jakubom. Hetrikom sa blysol Hrnčár

TJ ŠK Sokol Jakub – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:8 (0:3)
 55. Kútik – 15. Hrnčár, 36. Kyziridis, 40. Menich, 50. Kyziridis, 63. Kovaľ, 66. Hrnčár, 71. Hrnčár, 84. Kovaľ
ViOn: Lukáč – Orávik, Haspra, Menich (62. Čonka), Chren – Duga (46. Sloboda), Grozdanovski (62. Mihálik) – Hrnčár, Ďubek (46. Šmatlák), Kyziridis – Balaj (46. Kovaľ)

V treťom kole Slovnaft Cup-u chýbala iba zranená dvojica Tóth – Pintér. Oproti ligovým stretnutiam urobil tréner Benkovský v zostave niekoľko zmien. Do brány sa opäť postavil Lukáč. Priestor dostali i Orávik či Haspra.

Po opatrnom úvode, keď domáci čakali v bloku a loptu držali vionisti, sa v desiatej minúte po aute Orávika a centri Grozdanovskeho prihlásil pred bránou o slovo hlavičkujúci Balaj. Mieril tesne nad brvno. O päť minút neskôr sa už ViOn dočkal úvodného zásahu. Duga vysunul Hrnčára, obišiel brankára a pohodlne otvoril skóre duelu – 0:1. Zlatomoravčania pokračovali v aktivite a tlačili sa za ďalšími gólmi. Krátko po polhodine hry nebol od neho ďaleko páliaci Grozdanovski zhruba z dvadsiatich dvoch metrov. Namieril tesne vedľa pravej žrde. V 36. minúte ale zodpovednosť na seba zobral Kyziridis. Po individuálnej akcii si loptu naviedol do stredu a spoza pokutového územia nedal obstrelom k ľavej žrdi hosťujúcemu strážcovi svätyne žiadnu šancu – 0:2. Päť minút pred odchodom do kabín potešil oči prítomných viac ako tristo divákov stopér Menich. Odrazenú loptu zakončil zblízka do brány efektnými nožnicami – 0:3.

Po zmene strán sa na ihrisko nevrátila trojica – Duga, Ďubek, Balaj. Na ich miesto prišli Sloboda, Šmatlák Kovaľ. V druhom dejstve jasne dominovali futbalisti od Žitavy. Svojmu súperovi nedávali priestor prakticky na nič. V 50. minúte napriahol z diaľky Kyziridis a pekným gólom zvýšil na rozdiel štyroch gólov. Domáci sa dočkali v 55. minúte. K priamemu kopu z dobrej pozície sa postavil Kútik a nechytateľnou strelou pod brvno prekonal Lukáča – 1:4. Nasledujúce minúty sa dohrávali v réžii ViOn-u. Dvakrát sa presadil Kovaľ Hrnčár. Rýchlonový krídelník tak skompletizoval svoj pohárový hetrik. Hráči Ľuboša Benkovského postúpili do ďalšieho kola. Najbližšie cestujú v sobotu do Trnavy, kde ich čaká vystúpenie proti domácemu Spartaku.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce –  Vráble): Sme spokojní. Postúpili sme. Chceli sme ísť v pohári ďalej. Proti nám stál seriózny súper, ktorý chcel hrať a odovzdať svoj najlepší výkon. Nikto sa nám nezranil, čo je pozitívne. Každý jeden z nás sa už od začiatku týždňa pripravujeme na ďalšie ligové kolo. Čaká nás nová motivácia zvládnuť zápas. S týmto cieľom denne pracujeme.“

David Hrnčár (autor hetriku): „Zvládli sme pohárové stretnutie. Chceli sme na súpera vybehnúť a po dlhšom čase streliť viac gólov. Mrzí nás inkasovaný gól, ale cieľ sme splnili. Už sa koncentrujeme na súboj s Trnavou. Hetrik ma, samozrejme, potešil. Vypracovali sme si množstvo príležitostí. Mne to tam dnes padlo trikrát. Na druhej strane, rovnako Kovy s Kyzim mohli byť trojgóloví, nemali od toho ďaleko. Škoda, že im to nevyšlo. Hlavné je, že sme sa dobre naladili na víkendový duel, v ktorom budeme chcieť byť opäť úspešní.“