Slovnaft Cup: ViOn zdolal Skalicu a vybojoval si štvrťfinále

FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble – MFK Skalica 3:1 (1:0)
Pelko – Čogley, Moško, Pintér, Čonka (90. Haspra) – Tóth (90. Grozdanovski),  Duga – Orávik (64. Balaj), Ďubek (C) (90. Šmatlák), Kyziridis (73. Chren)
Rozhodoval:
Očenáš

Tréner Benkovský nemohol využiť služby Menicha, Kovaľa či Slobodu. Na lavičke opäť sedel Balaj. Do brány sa premiérovo v drese ViOn-u postavil Pelko. Oproti ligovému duelu na Tehelnom poli začínali od úvodu Orávik s Ďubekom.

Zlatomoravčania vstúpili do stretnutia veľmi aktívne. Už v tretej minúte boli odmenení po štandardke Ďubeka a umnom nabehnutí pred bránu gólom, ktorý vsietil stopér Pintér – 1:0. Skaličania odpovedali rýchlo. V siedmej minúte sa k priamemu kopu z osemnástich metrov postavil Mizerák a napálil brvno. V nasledujúcich minútach držali loptu na svojich kopačkách futbalisti od Žitavy, ktorí sa postupnými akciami snažili dostať k súperovej bráne. V 21. minúte Ďubek našiel Hrnčára, ktorý to skúšal spoza pokutového územia k ľavej žrdi. Mieril vedľa. Vyrovnať mohol pred naplnením polhodiny hry Horodník, ktorý zblízka prestrelil bránu. Ťažil z práce Baumgartnera a jeho centra z ľavej strany. O niekoľko sekúnd na to sa k príležitosti na druhej strane dostal Kyziridis. Opäť prihrávku vymyslel Ďubek, ale ani tentoraz ho spoluhráč nepotešil. Legionár z Grécka obstrelom preveril pozornosť Junasa, ktorý vyrážal na rohový kop. Skalica sa čoraz častejšie hlásila o slovo a päť minút pred odchodom do kabín unikol Šebesta defenzíve ViOn-u, no zoči-voči si s Pelkom neporadil. Strážca svätyne ViOn-u vytiahol výborný a najmä dôležitý zákrok.

Po zmene strán sa vrátili na ihrisko znova aktívnejšie zverenci Ľuboša Benkovského. Hneď na začiatku druhého dejstva zahrával ViOn roh. Odrazenú loptu vrátil do ohňa Orávik na Dugu, ktorý ju ťukol Ďubekovi a kapitán dal zabrať Junasovi v bráne. Loptu dokázal vytlačiť nad brvno. Hráči Skalice odpovedali dvomi náznakmi. Z tretieho sa už dočkala vyrovnania. Rohový kop zužitkoval na zadnej žrdi Šebesta a hralo sa odznovu – 1:1. Po hodine hry sa prvýkrát po zranení objavil na trávniku útočník Balaj. Okamžite priniesol oživenie smerom do ofenzívy svojho mužstva, keď predĺžil Ďubekovu štandardku na zadnú žrď. Tam bol osamotený Tóth, ale vpáde zakončoval zblízka nad bránu. Osemfinále sa lámalo po sedemdesiatej minúte. V 77. vysunul Tóth zo stredu poľa po pravom krídle Hrnčára. Rýchlonohý krídelník unikol, odcentroval, Balaj prenechal loptu voľnému Ďubekovi a ten prepálil všetko – 2:1. ViOn sa musel mať na pozore aj v ďalších minútach. Pred koncom stretnutia sa znova za jeho obranu dostal Šebesta a jeho rana skončila na brvne. Poistku v podobe postupu do štvrťfinále pridal dve minúty pred záverečným hvizdom Duga. Nepriamy voľný kop Hrnčára sa odrazilo na jeho kopačku a za pomoci jedného z hráčov Skalice prekonal Junasa – 3:1. Vionisti sa meno svojho súpera dozvedia vo štvrtok.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Od úvodu bol zápas veľmi náročný. Nastúpili sme proti mužstvu, ktoré každoročne bojuje o postup do Fortuna ligy. Súboj sme zvládli. Netvrdím, že bolo všetko stopercentné, ale prioritou bolo postúpiť. Cieľ sme tak splnili, aj keď sa nerodil jednoducho.“