SLOVNAFT CUP: ViOn si poradil s Podkonicami a postúpil do tretieho kola

FK Tatran Podkonice – FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 1:4 (1:3)
Lukáč – Čogley (46. Mihálik), Moško, Menich, Chren – Duga – Hrnčár (83. Haspra), Ďubek (C), Kyziridis (83. Vujič), Orávik (63. Čonka) – Balaj (75. Tkáč)
Jurenka – Štrbo, Kuba
Diváci:
823

Tréner Ľuboš Benkovský nemal stále k dispozícii trojicu zranených futbalistov – Martin Tóth, Michal Pintér a Anton Sloboda. Reprezentačné povinnosti si plnili Martin Kovaľ, Marián Šmatlák i Tomče Grozdanovski. Oproti ligovému duelu s Dunajskou Stredou sa menila tiež základná zostava. V bráne sa premiérovo objavil Patrik Lukáč. Na ľavom kraji operoval opäť Martin Chren, pred ním Peter Orávik. V strede poľa nastúpil Alexandros Kyziridis.

Vionisti vstúpili do stretnutia aktívne. V dvanástej minúte odcentroval sprava Čogley, vo vnútri pokutového územia našiel Moška, ktorý hlavičkoval vysoko nad bránu. Zlatomoravčania držali loptu na svojich kopačkách. Súpera ju získal iba pri chybnej kombinácii a snažil sa vyrážať do rýchlych protiútokov. Jeho defenzíva odolávala až do 28. minúty. Hrnčár hodil rýchly aut Čogleyovi, ktorý opäť centroval zo svojej pravej strany do šestnástky, kde tentoraz posadil center na hlavu Dugovi a ten otvoril skóre duelu – 0:1. Strelený gól hostí povzbudil. Naopak, na kopačky domácich priniesol nervozitu. Už o dve minúty na to predĺžil hlavou nakopnutú loptu Balaj za obranu, kde si umne nabehol Orávik a zoči-voči Gáborišovi neváhal – 0:2. Výbornú a najmä efektívnu desaťminútovku uzavreli hráči od Žitavy v 35. minúte. Kapitán Ďubek rozohral štandardku, pred bránou našiel Balaja, ktorý umiestnenou hlavičkou k ľavej žrdi zvýšil na rozdiel troch gólov. Presného zásahu sa dočkal aj domáci celok. V 37. minúte poslal Orávik prudkú malú domov, ktorou narobil Lukáčovi problémy, čo dokonale využil Kostúrik a znížil na 1:3 z pohľadu Podkoníc.

Po zmene strán nastúpili na ihrisko lepšie domáci. Hneď v úvode si naviedol loptu k hranici šestnástky striedajúci Cimerman a obstrelom len tesne míňal priestor medzi tromi žrďami Lukáčovej svätyne. Druhé dejstvo sa prakticky dohrávalo do konca. Podkoniciam dochádzali sily a ViOn skúsene držal loptu. Kormidelník Benkovský využil striedania a dal priestor mladým futbalistom. Konečný rezultát uzavrel v samom závere po Chrenovom načasovanom centri efektným volejom Vujič1:4. Zlaté Moravce sa v treťom kole pohára stretnú 16.9. s piatoligovým mužstvom TJ ŠK Sokol Jakub. Duel sa hrá na súperovej pôde.

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „Splnili sme cieľ, s ktorým sme do Podkoníc pricestovali. Súper bránil v hlbokom bloku. Trpezlivou prácou sme si našli viacero ciest k dosiahnutiu gólov. Máme reprezentačnú prestávku, ktorá rieši akurát to, že nás nečaká majstrovský zápas. Bez veľkej pauzy pokračujeme v tréningovom procese a príprave na nasledujúci majstrovský zápas“