post

Slovnaft Cup: So Skalicou o postup medzi osem najlepších

Domáci pohár pokračuje ôsmimi zápasmi. Medzi nimi sa v osemfinále stretne ViOn so Skalicou. Súboj sa hrá na neutrálnej pôde v Senci.

Slovnaft Cup sa popri opatreniach spojených s pandémiou dohráva bez mužstiev z nižších súťaží. V osudí zostali len prvoligisti a druholigisti, ktorí majú pred sebou osemfinálové stretnutia.

„Slovenský pohár je každoročnou súčasťou sezóny. Berieme to tak, že pokračujeme v našej práci a vstúpime do neho s tým, že urobíme maximum pre to, aby sme sa dostali čo najďalej,“ uviedol tréner Benkovský.

Jeho zverenci podľahli v lige naposledy bratislavskému Slovanu. Z Tehelného poľa sa vrátili s prehrou 1:4. Skaličania si v dvadsiatom druhom kole druhej najvyššej futbalovej súťaže poradili s Popradom na jeho ihrisku (4:2).

„Nie je čas a ani priestor na to, aby sme teraz premýšľali alebo sa nejakým spôsobom spomaľovali výsledkom zo Slovana. Čaká nás ďalší súboj so Skalicou. Je to pre nás priorita. Následne sa budeme sústrediť opäť na Fortuna ligu,“ prízvukuje Ľuboš Benkovský.

Futbalisti Skalice patria k najlepším tímom druhej ligy. V aktuálnom ročníku majú po 22 kolách na konte dvanásť výhier, šesť remíz a len štyri prehry. Dokopy nazbierali 42 bodov. Z tretej priečky strácajú na druhú Banskú Bystricu šesť bodov, na prvý Liptovský Mikuláš sedem.

„Je to jedno z mužstiev, ktoré sa snaží postúpiť do Fortuna ligy. Dlhodobo pracujú s kádrom. Postupne sa dopĺňajú. Disponujú kvalitou. K poháru pristúpime maximálne zodpovedne a seriózne. To bude jeden z rozhodujúcich faktorov,“ doplnil hlavný lodivod ViOn-u.

Stretnutie je na programe v stredu v Senci od 11.00 hod. Naživo ho odvysiela internetová televízia Futbalnet.TV