post

Skupinu o udržanie sa vo Fortuna lige odštartujú vionisti v Senici

Zverenci Karola Praženicu ukončili základnú časť ligy na ôsmej priečke. V dvadsiatich dvoch kolách nazbierali 26 bodov za šesť výhier, osem remíz a rovnako osem prehier. Súperom nastrieľali 22 gólov, o šesť viac inkasovali.

Zlatomoravčania si na jar zahrajú proti Trenčínu, Senici, Seredi, Nitre a Pohroniu. V základnej časti si ViOn nepripísal tri body iba so Sereďou (0:0, 1:3) a Pohroním (0:0, 1:1). Trenčanov (2:2, 2:0), Senicu (1:3, 0:0) i Nitru dokázal zdolať (0:1, 1:0).

Vo vzájomných meraniach síl si futbalisti od Žitavy pripísali dokopy sedemnásť bodov. Protivníkom nastrieľali jedenásť gólov a sedem dostali. Z deviatich čistých kont si Pindroch s druhou polovicou tabuľky udržal šesť.

V nadstavbe čaká na hráčov ViOn-u desať kôl. S každým súperom sa stretnú doma i vonku. So Sereďou, ktorá má prechodný domov na štadióne FC ViOn, sa dvojzápas odohrá pri Žitave. V úvodnom kole sa modro-červení predstavia na pôde Senice, ktorá s 24 bodmi obsadila deviatu priečku.

Následne odohrajú Zlaté Moravce – Vráble štyri súboje na svojom štadióne. Postupne privítajú Pohronie, Trenčín a Nitru. Proti Seredi sa rovnako predstavia doma. Druhú polovicu nadstavby odštartuje ViOn na ihrisku neďalekého Pohronia, ktoré má na konte šestnásť bodov a figuruje na poslednom mieste tabuľky.

Druhé krajské derby sa odohrá v siedmom kole v Nitre. Na záverečné tri zápasy nastúpia vionisti doma proti Seredi, vonku v Trenčíne a sezónu ukončia na svojom trávniku so Senicou. Úvodné zápolenie sa hrá v sobotu 14.3. v Senici o 14.00 hod.

Aj v druhej šestke je o čo hrať 

Napriek sklamaniu z nepostupu medzi šiestich najlepších ligistov, má mužstvo motiváciu aj v dolnej časti tabuľky. V prípade, že víťaz Slovnaft Cupu skončí v lige do tretieho miesta, po skončení sezóny príde na rad baráž.

V nej by sa stretol štvrtý celok so siedmym a piaty proti šiestemu. Víťazi by si to rozdali o štvrtú miestenku do predkôl Európskej ligy. Hralo by sa vždy na jeden zápas a na ihrisku lepšie postaveného konečnej tabuľky.

Momentálne je na siedmej priečke AS Trenčín, ktorý nazbieral 27 bodov. ViOn tak stráca bod. Zaujímavé bude i pohárové semifinále, kam sa Moravce prebojovali po ôsmich rokoch, keď zvládli penaltový rozstrel v Nitre. Meno súpera sa dozvedia 18. marca. Prvý zápas sa hrá 8. apríla, odveta 15. apríla.