post

Semifinále pohára po ôsmich rokoch. Pindroch: Užívame si to

Slovan Bratislava, Dunajská Streda, Ružomberok a po ôsmich rokoch aj FC VION ZLATÉ MORAVCE – VRÁBLE. To sú štyria najlepší, ktorí sa prebojovali do semifinále Slovnaft Cupu.

Zverenci Karola Praženicu zvládli štvrťfinále v Nitre. V krajskom derby sa v riadnom hracom čase skončil duel 1:1, a tak museli rozhodnúť pokutové kopy. V nich si vionisti udržali nervy na uzde. Všetci piati aktéri – Ďubek, Asanovič, Gustavo, Švec a Duga premenili. Z domácej strany nechal Pindrocha vyniknúť Faško.

„V prvom polčase sme úvodných pätnásť minút pôsobili prekvapene. Prebrali sme sa až po penalte. Následne sme mali viac z hry, šancí, centrov zľava či sprava. V nadstavenom čase sme trafili brvno. Keď dajú obe mužstvá gól a skončí sa to 1:1, asi je remíza zaslúžená. Myslím si, že sme si vypracovali viac čistých príležitostí ako súper. Zostali nevyužité. Penalty sú lotéria. Boli sme lepší o gól a postupujeme ďalej. Máme veľkú radosť,“ zneli v mixzóne slová spokojného trénera Praženicu a následne dodal: „Dúfame, že sa psychicky nakopneme hlavne k lepším výsledkom v lige.“

Zlatomoravčania si postupom do semifinále napravili čiastočne chuť po nevydarenom vstupe do jarnej časti Fortuna ligy. V prvých troch kolách stratili šancu prebojovať sa medzi šiestich najlepších ligistov.

„Na súťažné víťazstvo sme čakali od konca októbra, keď sme doma zdolali práve Nitru. Veľmi sme túžili po prvej šestke. Žiaľ, sami sme sa dostali pod tlak. Na druhej strane, nemyslím si, že v zápasoch, v ktorých sme prehrali, sme boli horším mužstvom. Možno šťastie, ktoré pri nás stálo na jeseň, sa teraz od nás odvrátilo. Nezostáva nám nič iné, iba pozbierať čo najviac bodov, aby sme sa vyhli záchranárskym prácam. V skupine o záchranu sa hrajú stretnutia o život. Náhodou dvakrát prehráme a sme tam namočení,“ hovoril novinárom brankár Branislav Pindroch.

Strážca svätyne ViOn-u sa v pohári medzi tri žrde postavil v aktuálnom ročníku po prvý raz. V dueli čelil penalte, ktorú Faško premenil. V rozhodujúcom momente však bol úspešnejší Pindroch.

„Myslím si, že ani jedna z dvoch penált sa nemala pískať. Ristovskeho som nedohral ani nič podobné. Snažil som sa roztiahnuť, narazil do mňa a lopta išla mimo. Rozhodca to vyhodnotil ako penaltovú situáciu,“ uviedol na margo inkriminovanej situácie z osemnástej minúty.

Futbalisti od Žitavy si zahrajú semifinále opäť po dlhých ôsmich rokoch. Naposledy sa v ňom predstavili v sezóne 2011/2012, keď vo štvrťfinále vyradili Košice. Pred bránami finále stroskotali na hráčoch Senice. Víťazom vtedajšieho ročníka bola nakoniec Žilina.

„Užívame si to. Uvidíme, čo bude ďalej. Verím, že bude pre nás žreb priaznivý. Želám si niekoho, cez koho sa nám podarí prejsť do finále,“ uzavrel so smiechom 28-ročný brankár.

ViOn sa svojho súpera dozvie 18. marca. Prvý z dvoch súbojov je na programe 8. apríla a odveta 15. apríla.

Foto: Rastislav Búgel