post

S Liptákmi súboj tabuľkových susedov. Ďubek: „Doma chceme bodovať, musíme sa koncentrovať na náš výkon“

Dvadsiate kolo najvyššej futbalovej súťaže na Slovensku prinesie duel tabuľkových susedov. Od seba ich delí iba bod. Obaja by sa radi udržali medzi šiestimi najlepšími. Zaujímavosťou je, že sa proti sebe postavia dva celky, ktoré inkasovali rovnaký počet gólov – 28.

Z historického hľadiska pôjde už o tridsiaty piaty vzájomný zápas medzi ViOn-om a Ružomberkom. So sedemnástimi triumfami vedú bilanciu futbalisti Ružomberka. Vionisti bodovali naplno v šiestich prípadoch. Body si delili jedenásťkrát.

„Dobrý tréner, pracovité mužstvo, ktoré podáva stabilné výkony. Očakávam ťažký duel. Momentálne je každý ťažký a najmä dôležitý. Inak to nebude ani v sobotu,“ uviedol tréner Ľuboš Benkovský.

Jeho zverenci nevstúpili do jarnej časti podľa predstáv. V dvoch zápasoch – doma proti Trnave a naposledy v Žiline – ťahali za kratší koniec, nezískali ani bod.

„Samozrejme, vstup do jari sme si predstavovali inak, hlavne v prípade domácej dohrávky so Spartakom Trnava. Je to všetko za nami. Príčiny, prečo sme nebodovali, sme si povedali v kabíne. Pokračujeme v našej práci,“ zdôraznil kapitán tímu Tomáš Ďubek.

Obaja sa už v aktuálnej sezóne stretli. V deviatom kole vycestovali vionisti pod Čebrať, odkiaľ odchádzali s prehrou 1:2. Jediný presný zásah strelil v nadstavenom čase pravý obranca Peter Čogley.

„Vonku to bolo náročné stretnutie, v ktorom sme neukontrolovali naše emócie, nechali sa rozladiť určitými vecami a vytvorili si sami na seba veľký tlak. Z neho vyplynuli chyby, za ktoré sme pykali. Doma si chceme veriť, mať správnu sebadôveru, motiváciu i pracovitosť na ihrisku, ktorá bude rozhodujúca,“ pokračuje hlavný lodivod ViOn-u.

Ružomberčania odštartovali jarnú časť domácim vystúpením s bratislavským Slovanom, s ktorým na svojej pôde remizovali 0:0.

„Každý jeden zápas je dôležitý. Tým, že sa nám nepodarilo získať body v dvoch kolách po sebe, doma chceme bodovať naplno. Musíme sa koncentrovať od prvej, do poslednej minúty na náš výkon. Veríme, že budeme úspešní,“ prízvukuje Ďubek.

Vo ViOn aréne to bude v sobotu sedemnásty súboj medzi ViOn-om a Ružomberkom. Iba päťkrát sa rozišli kluby zmierlivo. Šesť stretnutí vyhrali hráči Ružomberka a päť futbalisti od Žitavy.

„Radi by sme sa vrátili k našej výkonnosti, ktorá nás zdobila počas jesene. Dúfame, že prešiel dostatočný čas na to, aby sme sa adaptovali na všetky možné podnety, ktoré sme potrebovali. Veríme, že chyby, ktorých sme sa dopustili v doterajšom priebehu, nezopakujeme. Je potrebné, aby sme boli koncentrovaní a pripravení podať maximálny výkon,“ doplnil Benkovský.

Zápas má v sobotu výkop o 14.00 hod.