FC ViOn Zlaté Moravce – FC DAC 1904 Dunajská Streda 1:2 (1:1)
Góly: 24. Hrnčár – 36. Kalmár (z 11 m), 84. Divkovič
Žlté karty: Čonka, Grozdanovski, Balaj, Moško – Balič, Malý, Jedlička,
Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Menich, Moško, Čonka – Hrnčár, Grozdanovski, Duga, Kovaľ (78. Kyziridis) – Ďubek – Balaj
DAC: Jedlička – Blackman, Müller, Malý, Kružliak – Schafer – Friede, Balić – Kalmár – Ramírez (73. Andzouana), Divković (88. Njie)
Rozhodovali: Kružlliak – Pozor, Ferenc
Diváci: 1 903

Domáci vstúpili do stretnutia aktívne. Po rýchlom aute pripravil Dugovi palebnú pozíciu kapitán Ďubek, no stredopoliar míňal z hranice šestnástky ľavý horný roh Jedličkovej brány. A aktivita pokračovala ďalej. Zakrátko na to sa na bránu rútil Balaj, tieňovaný obrancom strieľal z diaľky iba do stredu brány, kde bol pripravený Jedlička. Odpoveď hostí prišla v ôsmej minúte. Sprava odcentroval Blackman pred bránu, našiel hlavu Ramireza, ten mieril tesne vedľa pravej žrde. Hralo sa vo vysokom tempe z jednej strany na druhú. Vionisti napádali svojho súpera, dostupovali a nedovolili mu dostať sa k svojej šestnástke. Dunajskostredčania to skúšali postupnými kombináciami, pričom, vďaka neúnavnej aktivite Zlatomoravčanov, kopili chyby. Na ďalšiu príležitosť sa čakalo do sedemnástej minúty. Nakopnutú loptu predĺžil v pokutovom území Kovaľ na Hrnčára, ktorý bez prípravy napriahol zblízka a Jedlička vytiahol výborný zákrok, ktorým podržal hostí. Rovnaká dvojica si zopakovala mikrosúboj i o osem minút neskôr. Tentoraz s úspešným koncom pre krídelníka ViOn-u. Domáce mužstvo získalo v strede poľa loptu, Grozdanovski ju rýchlo rozohral na Balaja, ten videl v lepšej pozícii pred bránou Hrnčára a strelou do protipohybu Jedličku otvoril skóre súboja – 1:0. Fanúšikovia od Žitavy sa dlho z vedúceho zásahu netešili. V 37. minúte vletel do pokutového územia Divkovič, ručnú brzdu zatiahol Čonka a hlavný arbiter stretnutia ukázal na biely bod. Loptu naň si postavil Kalmár, ktorý ranou do stredu brány prekonal Chovana a vyrovnal na 1:1. Vyrovnane vlialo hosťom do žíl impulz. V závere prvého dejstva boli nebezpeční a vypracovali si viacero sľubných príležitostí. Tri minúty pred odchodom do kabín vytiahol Chovan skvelý zákrok pri obstrele Blackmana. O pár sekúnd neskôr ho z dvadsiatich metrov preveril nepríjemnou, prízemnou, strelou Kružliak. Mieril k pravej žrdi, ale Chovan jeho pokus za svoj chrbát nepustil. Polčas uzavreli dve situácie na jednej i druhej strane. Najprv kombinačná akcia Kalmára s Baličom, ktorý na zadnej žrde našiel osamoteného Blackmana. V gólovej pozícii zlyhal. Hlavou netrafil priestor medzi tromi žrďami. V 45. minúte nakopol loptu do územia Čogley, tá prepadla ku Kovaľovi, ktorého jasne rukami sotil na zem brániaci Blackman, ale rozhodca Kružliak, na prekvapenie všetkých, penaltu neodpískal.

Po zmene strán vstúpil do zápasu líder tabuľky zo Žitného ostrova. Od začiatku držal loptu na svojich kopačkách a vyvíjal tlak na domácich. Napriek tomu mohol ViOn opäť viesť. V 51. minúte rozohral Ďubek štandardku, na ktorú vyskočil najvyššie Balaj. Hlavičkoval iba do priestoru, kde stál pripravený Jedlička. O dve minúty sa ozvali na druhej strane hostia. Aktívny Blackman, ktorý ťahal väčšinu akcií, našiel centrov z pravej strany v pokutovom území Friedeho. Z prvej pálil vysoko nad. Zverenci Ľuboša Benkovského sa pokúšali na svojho protivníka vyzrieť rýchlymi protiútokmi a štandardnými situáciami, z ktorých boli nebezpeční. Pred naplnením hodiny hry išiel do ofenzívneho výpadu po pravej strane Čogley, na vzdialenejšej žrdi našiel voľného Kovaľa, ale krídelník domácich mieril hlavou vedľa brány Jedličku. V 62. minúte zahučali tribúny pri ďalšej štandardke Ďubeka. Jeho center preletel celým pokutovým územím. Menich ho len tesne minul hlavou. Nasledujúce minúty priniesli pasáž medzi oboma šestnástkami. Dunajská Streda čakala s loptou na kopačke na svoju šancu, ktorá prišla v 84. minúte. Divkovič unikol defenzíve a z uhla prekonal Chovana – 1:2. Tri minúty pred koncom sa ViOn, takmer, dočkal vyrovnania. Sprava prudko odcentroval Hrnčár a pred nabiehajúcim Balajom si loptu zrazil do brvna jeden z hosťujúcich obrancov. Zlaté Moravce tak ťahali za kratší koniec. Najbližšie sa predstavia v stredu na ihrisku Podkoníc, kde vstúpia do nového ročníka Slovnaft Cup-u. Po reprezentačnej prestávke privítajú doma hráčov Senice (11.9.).

Ľuboš Benkovský (tréner FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble): „V prvom rade gratulujem trénerovi k víťazstvu. V prvom polčase  sme boli aktívnejší. Dokázali sme obrannú líniu vytláčať vyššie. Dokázali sme tak byť nebezpečnejší smerom dopredu. Podarilo sa nám skórovať. Chcel by som pochváliť hráčov, že vo finálnej fáze boli trpezliví, koncentrovaní a dočkali sa presného zásahu. V druhom dejstve sme sa dostali do hlbokého bloku. Súperovi sa darilo veľmi rýchlo otáčať ťažisko hry cez diagonálne prihrávky. Najmä po pravej strane dokázali prečíslovať a hroziť. Nakoniec sme z toho i inkasovali. Napriek veľkému tlaku sme si vytvorili príležitosť, gól sme nedali a, žiaľ, nemohli sme bodovať.“

Bernd Storck (tréner DAC 1904): „Očakávali sme náročného súpera, nie nadarmo porazili Zlaté Moravce na svojom štadióne Slovan Bratislava. Vedeli sme, že keď im ponúkneme priestor, vedia hrať veľmi dobrý futbal. Myslím, že v prvom dejstve sme si počínali veľmi dobre. Zastavili sme všetky kontry a donútili hrať súpera iba dlhé, nakopávané lopty. Keď sme však získali loptu, nevedeli sme si s ňou rady. Z podobnej, nešťastnej, situácie sme inkasovali otvárací gól. Hneď na to sme zmenili taktiku , prešli sme na rozostavenie 4-3-3. Vďaka tomu sme sa dostali viac a viac do hry. Z pokutového kopu sa nám podarilo vyrovnať na 1:1. Po zmene strán sme dominovali, hrali sme výborne a vytvárali si šance. Prišla situácia, z ktorej sme strelili druhý gól. Mali sme aj šťastie, ktoré, samozrejme, potrebujete. Súper trafil brvno. Všeobecne si myslím, že sme si zaslúžili tri body. Dávam kompliment môjmu tímu, nebolo to jednoduché, najmä po dlhej ceste z Islandu. Sme veľmi šťastní, že sme vyhrali. Želám môjmu kolegovi len to najlepšie.“