post

Reakcia FC ViOn na údajné prejavy rasizmu divákov počas zápasu so Senicou

Po prečítaní si viet, ktoré vyslovil po stretnutí 17. kola Fortuna ligy medzi našim tímom a Senicou na pozápasovej tlačovej konferencii tréner FK Senica Michal Ščasný, kde podľa jeho slov malo prísť k údajným prejavom rasizmu od domácich fanúšikov a to v priebehu prvého polčasu smerom k jeho hráčom, si dovoľuje náš klub vydať nasledovnú reakciu:

Po dôkladnom preverení v rámci všetkých dostupných kanálov vyjadruje náš klub znepokojenie nad zneužívaním tém týkajúcich sa prejavov rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a intolerancie. Zdrojov, kde sme si overovali prípadné uvedené prejavy, sme mali niekoľko. V prvom rade to bol záznam zápasu, ďalej delegované osoby, to znamená delegáti a rozhodcovia, zástupcovia ÚLK, nezávislí diváci vo VIP priestoroch a novinári.

Všetko osoby, ktoré boli priamo na uvedenom zápase a to priamo nad oboma striedačkami. Teda v tesnej blízkosti miesta, odkiaľ mal tréner hostí tieto pokriky registrovať. Nikto, podotýkame nikto, ani len nenaznačil, že nejaký nešportový pokrik na adresu hráčov Senice, ako uviedol ich tréner Ščasný, zaregistroval alebo počul. Preto jeho slová nepovažujeme za relevantné ani ďalej komentovať či zaoberať sa jeho vyjadreniami.

Dokonca to nepovažujeme ani za konfrontáciu tvrdenia proti tvrdeniu, ale za výmysel trénera FK Senica. Napriek tomu sa prostredníctvom nášho generálneho manažéra Mareka Ondrejku, trénerovi Ščasnému, hráčom a celému klubu FK Senica v pondelok za prípadné nešportové správanie našich divákov ospravedlnil. Lebo tak sme to ihneď považovali za korektné, slušné a morálne.

Dnes však musíme konštatovať, že na takéto ospravedlnenie nebol žiadny dôvod, lebo k žiadnemu prejavu údajného rasizmu na našom štadióne počas spomínaného stretnutia neprišlo. Náš klub nikdy nemal problémy s nešportovým správaním sa našich fanúšikov. Ak by len náznakom k niečomu podobnému prišlo, okamžite by konal. A o to razantnejšie, ak by išlo o náznaky týkajúce sa prejavov rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a intolerancie. Tvrdo sa od podobných prejavov dištancujeme a budeme dištancovať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *