post

Proti obhajcovi majstrovskej trofeje tesná prehra. Hrnčár: „Je to škoda. Minimálne na bod sme mali“

Futbalisti od Žitavy ťahali na Tehelnom poli za kratší koniec s domácim Slovanom Bratislava. Napriek prehre sa ViOn pohybuje stále v hornej polovici tabuľky. Aktuálne mu, s devätnástimi bodmi, patrí piata priečka.

Zlatomoravčania pricestovali do Bratislavy ako štvrté mužstvo, ktoré v ostatných piatich kolách prehralo iba raz. Proti belasým, ktorých vo ViOn aréne v treťom kole zdolali, si verili. Dokazuje to i tesný výsledok.

„Na ich pôde sa hrá ťažšie. Súboj sme ale zvládli pozitívne po fyzickej i taktickej stránke. Ak by sa nám podarilo skórovať ako prvým, možno by to dopadlo úplne inak. Už to nezmeníme. Musíme sa sústrediť na domáci zápas s Michalovcami,“ zdôraznil David Hrnčár.

Súboj nepriniesol množstvo gólových príležitostí. Do vedenia sa dostali domáci. Po rohovom kope otvoril hlavou skóre De Marco a naklonil misky váh na stranu svojich spoluhráčov.

Napriek inkasovanému zásahu sa mužstvo trénera Benkovského nepoložilo. Pokračovalo v aktivite. O vyrovnanie sa postaral striedajúci kapitán Ďubek, ktorý sa radoval z gólu po minútovom pobyte na trávniku.

„Myslím si, že sme s favoritom odohrali veľmi slušné stretnutie. Nezaslúžili sme si prehrať. Do zápasu sme vstúpili dobre. Bojovali sme od prvej minúty. V celom priebehu sme dvakrát stratili koncentráciu a pykali za to dvomi gólmi. Je to veľká škoda,“ vrátil sa k súboju 14. kola Fortuna ligy krídelník Alexandros Kyziridis.

Vyrovnaný stav vydržal iba desať minút. Aj na druhej strane sa presadil žolík z lavičky – Strelec, ktorý zužitkoval, osamotený v šestnástke, Holmanov center. Slovanisti si svoje vedenie ustrážili až do konca a získali tri body.

„Bod sme si z Bratislavy mohli určite doviezť. Škoda. Slovan sme nepustili do ničoho vážneho. Vyšiel im rohový kop a víťazný zásah strelili z nešťastnej situácie, pri ktorej sme pozabudli na ich hráča. Ako som spomínal, minimálne na bod sme mali.“ pokračuje Hrnčár.

ViOn tak na pôde bratislavského Slovana neuspel ani v osemnástom vzájomnom dueli. Belasí získali pätnáste víťazstvo. S tridsiatimi dvomi bodmi je na prvom mieste. Druhá Dunajská Streda (rovnaký počet bodov, pozn. red.) má zápas k dobru.

„Bol to vyrovnaný súboj. Síce sme prehrávali, no ukázali sme opäť silu kolektívu. Dokázali sme hrať so Slovanom otvorenú partiu. Po vyrovnaní na 1:1 sa lámal zápas. Nebránili sme výsledok, snažili sme sa ísť za výhrou. Žiaľ, tentoraz to nevyšlo. Domáci nás trestali za chyby. Majú veľkú individuálnu kvalitu. Nemáme sa za čo hanbiť,“ uzavrel pravý obranca Peter Čogley. 

Zlaté Moravce privítajú v 15. kole vo ViOn aréne MFK Zemplín Michalovce. Výkop je naplánovaný o 14.00 hod.

Foto: Miro Gasidlo/ŠK Slovan