post

Pri Žitave budú pokračovať brankár Chovan i univerzál Hrnčár

V prípade 24-ročného brankára ide po dvoch rokoch hosťovania o trvalý prestup. Hrnčár pokračuje v ročnom hosťovaní s opciou na prestup.

Adrián Chovan sa prvý raz medzi tromi žrďami v drese ViOn-u objavil v sezóne 2018/2019. Aj o rok neskôr sa dohodol s klubom na pokračovaní. V uplynulom ročníku dostával väčší priestor v domácom pohári. V lige sa predstavil dvakrát – v Trnave a Senici. Dokopy má na konte 28 odchytaných duelov.

„Veľmi sa teším, že sa to podarilo dotiahnuť do úspešného konca. Pocity sú výborné. Som rád, že po dvoch rokoch, ktoré som v Moravciach strávil, sa stávam hráčom ViOn-u. V klube pracujú veľmi dobrí ľudia, na čele s výborným pánom majiteľom. Máme k dispozícii dobré, domáce podmienky. Panuje tu rodinná atmosféra. Sezóna sa nezadržateľne blíži. Najdôležitejšie bude, aby sme boli v kabíne súdržní, držali jednoducho pri sebe a ťahali za jeden povraz. Dôležité je tiež zdravie. Verím, že budeme bojovať o čo najvyššie priečky. Teším sa, keď si spolu opäť zakričíme v šatni a oslávime víťazstvá,“ uviedol krátko po podpise zmluvy Chovan.

Jeho spečatenie zmluvy je reakciou na odchod jednotky Branislava Pindrocha, ktorý dostal ponuku z poľskej Ekstraklasy. „Po nečakanom odchode Pindrocha bol Aďo jednou z alternatív. Napriek tomu, že mal ešte polroka platný kontrakt v Trenčíne a museli sme hľadať s jeho materským klubom aj dohodu v rámci výchovného, všetko sme zvládli expresne rýchlo. Aj preto, lebo Aďo prejavil veľký záujem pokračovať u nás. Zmluvu s Trenčínom napokon obe strany vypovedali po vzájomnej dohode. Navyše, AS bol korektný v rámci finančného vysporiadania sa, za čo mu patrí vďaka. A tak sa teda mohol zrealizovať riadny prestup Chovana do ViOn-u. Poznáme jeho kvality. Sme presvedčení, že ak bude mať našu dôveru a pohodu, tak bude pre nás posilou. Má na to všetky predpoklady. Jeho nadstavbou sú charakterové hodnoty, teší sa naňho znova kabína,“ reagoval generálny manažér Ondrejka.

Druhým navrátilcom do mužstva je univerzál David Hrnčár, ktorému sa skončilo hosťovanie, ale po rokovaniach sa o rok predĺžilo.

„Som veľmi rád, že sme sa dohodli na ďalšej spolupráci. Dúfam, že svojimi výkonmi pomôžem mužstvu k naplneniu cieľov. ViOn je sympatický klub. Keď sa mi ozval Marek Ondrejka ohľadom predĺženia spolupráce, tak som neváhal. Veľmi sa teším na štart sezóny. Verím, že v nej budeme čo najúspešnejší,“ povedal Hrnčár.

Dvadsaťdvaročný hráč začal minulý polrok najprv ako pravý krídelník, neskôr sa presunul na post pravého obrancu, kde kvalitne zastúpil vtedy zraneného Petra Čogleya. Dres Moraviec obliekol v jedenástich prípadoch.

Je to ďalší z futbalistov, ktorý po ukončení hosťovania prejavil veľký záujem pokračovať vo ViOn-e. Takisto debaty s ním, ale i Slovanom, boli veľmi rýchle, za čo predstaviteľom jeho materského klubu patrí poďakovanie. David je univerzálny hráč, využiteľný na troch až štyroch postoch. Mimoriadne dobre fyzicky pripravený a rýchlostne vybavený. Sme radi, že sme ho získali. Zatiaľ len na ročné hosťovanie, ale s dohodou na prestup. Na jar nám ukázal svoju kvalitu a prednosti, preto sme sa ho znova rozhodli angažovať. Rovnako zohrali pri jeho získaní aj ľudské hodnoty. Je prínosom i pre hráčsku šatňu,“ uzavrel generálny manažér Marek Ondrejka.

Ako Chovan, tak i Hrnčár majú s tímom za sebou prípravné zápasy so Slováckom a tiež Kisvárdou. Obaja sa predstavia aj v záverečnom prípravnom stretnutí. ViOn privíta v sobotu od 10.00 hod na svojom trávniku český celok Baník Ostrava. Vstup je voľný.