post

Prestávka s historickou príchuťou. Ďubek: Šliapeme dobre, musíme si udržať pozitívnu náladu

V mixzóne dostal kapitán Tomáš Ďubek otázku, čo hovorí na trinásť bodov v porovnaní s minulou jeseňou. Novinár trochu zaváhal pri počte, no Ďubo ho ihneď opravil. „Na tú jeseň si pamätám veľmi dobre. Získali sme v nej presne jedenásť bodov. Musíme ísť ale ďalej. Liga je vrtkavá. Pocítili sme to práve v minulom ročníku,“ povedal pokorne s úsmevom.

Pravdou je, že zverenci Karola Praženicu píšu zaujímavý príbeh. Nikdy predtým nezískal ViOn po siedmich kolách trinásť bodov. Napriek všetkému kabína tlmí prípadnú eufóriu a stojí nohami pevne na zemi.

„Ideme od zápasu k zápasu. Nedávame si veľké ciele. Chceme hlavne udržať stabilné výkony, aby sme sa nedostali na akúsi kolísavú vlnu. Budeme sa snažiť pracovať čo najlepšie. Verím, že na konci sezóny bude prevládať u všetkých spokojnosť,“ pokračuje stredopoliar Anton Sloboda.

Skúsený futbalista má za sebou tri vystúpenia v drese ViOn-u. Ani raz nepocítil príchuť prehry. Do siete bývalého klubu z Ružomberka vsietil premiérový zásah. K tomu pridal i asistenciu.

„Osobné štatistiky idú u mňa bokom. V prvom rade sa tešíme z víťazstva. Keď sa bude dariť celému tímu, tak budeme všetci spokojní. Spolu s Ďubom sme chlapcov pred stretnutím motivovali. V prípade výhry sme im sľúbili občerstvenie. Môj prvý gól? V kabíne je sadzobník. Určite mi to zúčtujú. S veľkou radosťou všetko uhradím,“ doplnil so smiechom Sloboda. Spomínaná dvojica sa dostala aj do zostavy siedmeho kola.

Piate mužstvo Fortuna ligy vyletelo od úvodu na svojho súpera. V prvom dejstve podalo mimoriadne efektívny výkon. Krajčirík vyťahoval loptu zo siete až trikrát. A to po zakončeniach Brašeňa, Slobodu aj Šveca. Fanúšikovia vyprevádzali svojich bojovníkov na prestávku potleskom v stoji. Zaslúženým.

„Myslím, že takýto prvý polčas sme dávno nemali. Bol to naozaj výborný výkon. Ružomberok sme do ničoho nepustili. Vychádzali nám brejky. Chvalabohu za góly. Po zmene strán to nebolo už také z našej strany. Ku koncu sme si to ustriehli. Je to veľmi cenný triumf,“ prízvukuje Tomáš Ďubek.

Tridsaťdvaročný ofenzívny univerzál strávil pod Čebraťom štrnásť rokov. Práve on dorazil MFK štvrtým zásahom. Na začiatku druhého polčasu sa blysol parádnym priamym kopom. Takmer od autovej čiary prekvapil točeným strieľaným centrom defenzívu i brankára.

„Dával som ju pred bránu, aby loptu niekto tečoval. Sám som bol prekvapený, že zapadla do brány. Gól ma, samozrejme, potešil. Ide však o špecifickú situáciu. Z víťazstva mám radosť. Na druhej strane, chalanov z Ružomberka mi je ľúto. Viem, aké to tam je. Verím, že sa nakopnú a nepriaznivú sériu zlomia. Je to môj druhý domov,“ zdôraznil a chlapsky poprial veľa šťastia súperovi Ďubek.

Od stavu 4:0 sa hráči Jána Haspru prebrali. Krv do žíl im vlial premenený pokutový kop Twardzika. O pár minút neskôr sa presadil tiež Gerec. Hostia boli aktívni, tlačili sa do zakončení. Pindroch viac gólov za seba nepustil.

„Určite sme si nemysleli, že to máme z krku. Ruža má svoju kvalitu. Získali päť bodov, nevstúpili do súťaže dobre, ale myslím si, že pôjdu vyššie. My sme trochu poľavili, oni nás zatlačili. Vyplynulo to zo situácií,“  hodnotil Denis Duga, asistent pri góle Slobodu.

V tridsiatom druhom vzájomnom súboji zdolali Zlaté Moravce – Vráble svojho súpera ešte len šiesty raz. No po výbornom výkone, vďaka ktorému nenechali chladným nikoho z dvojtisícovej návštevy.

„Na ihrisko sme nastupovali s cieľom vyhrať, aby sme mali počas reprezentačnej pauzy pokoj. Podarilo sa. Prvý polčas bol excelentný. V druhom pridali viac Ružomberčania. Možno sme mierne poľavili alebo prestali byť agresívni v osobných súbojoch, čo využili. Uhrali sme si to. Tešíme sa,“  povedal ďalej Sloboda.

V ostatných troch kolách nastrieľal ViOn sedem gólov, inkasoval tri.

„Šliapeme dobre, musíme si udržať pozitívnu náladu. Oddýchneme si a pokračujeme ďalej. Sme radi, že nám to začalo padať. V Senici tri góly, teraz štyri. Treba sa od toho odraziť,“  uzavrel kapitán ViOn-u.

V rámci dvojtýždňovej pauzy sa vionisti predstavia v ďalšom kole Slovnaft Cup-u. V stredu vycestujú na pôdu Dolných Vesteníc. Výkop je naplánovaný o 16.00. V lige privítajú opäť doma Žilinu. Zápas sa hrá 14.9. od 19.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *