post

Premiérovým Vionistom mesiaca v novej sezóne je Kyziridis

Legionár z Grécka zdolal v ankete fanúšikov dvoch defenzívnych futbalistov – Matúša Čonku (28) a kapitána Petra Čogleya (6). Od priaznivcov dostal 76 hlasov, vďaka ktorým zapózoval s ručne vyrobenou trofejou v spolupráci s Občianskym združením Svetlo Olichov.

Kyziridis triumfoval vôbec po prvý raz. V minulom ročníku sa vďaka oficiálnym štatistikám INSTAT dostal do nominácie v dvoch prípadoch. V oboch neuspel. Víťazstvo si ho počkalo na začiatku nového ročníka.

„Z ceny, ktorá je krásna, mám veľkú radosť. Skromne verím, že to nie je naposledy (smiech). Musíme pokračovať v našej práci a zlepšovať sa,“ reagoval Alexandros počas odovzdania trofeje.

Ofenzívny krídelník sa pri Žitave po úvodnom roku pôsobenia usadil. Na ihrisku ho je cítiť a pre mužstvo výrazne pracuje smerom dopredu i dozadu. Paradoxne, chýbajú mu čísla, ktoré produkoval v najúspešnejšej klubovej sezóne.

„Cítim sa oveľa lepšie. V priebehu roka som si na všetko zvykol  a adaptoval sa. Keď som sem prišiel, odohral som množstvo zápasov, no až teraz som v pohode. Musím streliť gól a zmení sa všetko (úsmev). Je to problém, ktorý napravím už čoskoro,“ pokračuje sebavedomo Kyziridis.

Od trénera Benkovského má veľkú dôveru. Svedčí o tom štatistika odohratých stretnutí – z desiatich kôl sa predstavil v každom. Na konte má jednu asistenciu.

„Do sezóny sme vstúpili veľmi zle. Verím, že to zmeníme. Všetko záleží iba od nás. Od nášho odhodlania a motivácie. Sme dobrý tím. Prišlo k nám veľa nových hráčov. Je potrebné, aby sme našli spôsob, ako sa z toho dostať a začali znova vyhrávať. Najdôležitejšia je tvrdá práca či dôvera v trénerove taktické pokyny. Víťazstvá, podobne ako v minulej sezóne, prídu,“ doplnil Alexandros Kyziridis.

Zo všetkých hlasujúcich sa z tréningového trička s podobizňou Vionistu mesiaca a jeho vlastnoručným podpisom od partnera ankety Errea teší Martina Fraňová. Na konci sezóny si jeden vyžrebovaný užije vďaka Travelstar Travelstar agency zájazd na vybraný duel jednej z top päť európskych líg.