post

Praženica: Ukázali sme málo. Sloboda si premiéru predstavoval lepšie

Prvý vzájomný súboj v najvyššej súťaži vionistov s Pohroním priniesol bezgólovú remízu. Štatistické ukazovatele zaznamenali tri strely do priestoru troch žrdí. Dve z kopačiek hráčov ViOn-u a jednu vyslali na Pindrocha hostia.

Zlaté Moravce – Vráble sa po prehre na Tehelnom poli v týždni naladili postupom v domácom pohári. Víťaznú chuť si ale v lige proti nováčikovi nezopakovali.

„Nevyšlo to podľa predstáv ani mne. Taký je však futbal. Musíme dať hlavy hore a tvrdo na sebe pracovať ďalej,“ uviedol v mixzóne Jakub Švec. Talentovaný ofenzívny univerzál sa vrátil na hosťovanie z Dunajskej Stredy. V stretnutí nastúpil na druhý polčas. „Pocity sú skvelé, vždy je krásne, keď sa vrátite domov. Spoluhráči ma prijali normálne. Vnímam to ako pozitívny krok, pretože potrebujem zápasovú prax,“ dodal Švec.

Na štadióne ViOn-u debutoval aj najnovší prírastok v kabíne, stredopoliar Anton Sloboda. Pripísal si plnú porciu minút. Portál šport.sk ho zaradil do zostavy kola. Po Pindrochovi (2. kolo) a Pintérovi (3. kolo) je tak tretím zverencom Karola Praženicu, ktorý sa ocitol medzi jedenástimi najlepšími v danom kole.

„Predstavoval som si to trochu lepšie. Škoda, že sa nám nepodarilo vyhrať. Potrebujem popracovať na hernej praxi, cítil som dlhší výpadok. Verím, že každým duelom sa to bude iba zlepšovať,“ vyriekol Sloboda po záverečnom hvizde.

ViOn bol nebezpečný najmä v úvodnej štyridsaťpäťminútovke. Najväčšie príležitosti zahodil hlavou zblízka Asanovič a po ňom neuspel zoči-voči Vantrubovi ani Válovčan. Hostia sa ozvali iba raz. Po rohovom kope a hlavičke Kondrlíka.

„Keďže sme nestrelili gól, súpera sme neporazili. V prvom dejstve sme si vypracovali sľubné príležitosti, ale tie zostali nepremenené. Po zmene strán sme sa prispôsobili ich hre, nevedeli sa presadiť. Nedostávali sme sa do šancí, neprišiel žiadny prekvapivý moment. Z tlaku počas prvého polčasu sme mali vyťažiť viac,“ pokračuje Anton Sloboda.

Po polčase vyše dvetisíc prítomných fanúšikov gólové šance nevideli. Aj preto sa na pozápasovej tlačovej konferencii obaja tréneri zhodli, že remíza je spravodlivým vyvrcholením.

„Keď hráme s mužstvom ako je Pohronie, ktoré je nováčikom súťaže, očakávania sú od ľudí iné. Nie sú ešte zvyknutí na to, že ide o ligový tím. Hráčov sme upozorňovali, že reakcie z hľadiska budú odlišné ako napríklad proti Dunajskej Strede. Ľudia posúdia stratu či súboj zahraný do autu s DAC potleskom, s Pohroním inak. Čakali, že vyhráme. My sme mali podobné očakávania. Ukázali sme málo. V určitých častiach hry tak bol piskot oprávnený. Chalani neboli spokojní, snažili sa to zmeniť, ale nevyšlo im to. Ideme ďalej. Čakajú nás ďalšie zápolenia, v ktorých chceme byť úspešní,“ reagoval tréner Praženica na otázku ohľadom občasného piskotu priaznivcov.

Po piatich kolách je ViOn so siedmimi bodmi na šiestej priečke. Rovnaký počet má aj Dunajská Streda, Trnava či Trenčín.

„V minulej sezóne mal klub po osemnástom kole jedenásť bodov, teraz po piatich sedem. Je to dobrý začiatok. Musíme pokračovať ďalej,“ uzavrel Karol Praženica.

V najbližšom kole cestuje s jeho futbalistami na ihrisko Senice. Duel sa hrá už v piatok. Výkop je naplánovaný o 19.00 hod.

Foto: Jozef Bedej 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *