post

Posledné kolo v tomto roku: ViOn cestuje do Ružomberka

Zlatomoravčania nastúpia Pod Čebraťom v boji o tri body, vďaka ktorým môžu, teoreticky, zimovať na štvrtej priečke. V horšom prípade na ôsmej.

Obaja sa už v aktuálnej jeseni stretli. Vo ViOn aréne triumfovali zverenci Karola Praženicu, ktorí sa už v prvom dejstve blysli tromi zásahmi. Duel nakoniec dotiahli do víťazného konca výsledkom 4:2. Odvtedy sa situácia na jednej i druhej strane zmenila.

„Prvý zápas nám výsledkovo vyšiel. Mali sme výborný úvod, potom to už išlo „samé“. Každý duel je iný. Bol by som ale rád, ak by sa tento sobotný vyvíjal podobne ako doma,“ uviedol krídelník Martin Kovaľ.

Tabuľkovo vyzve štvrtý Ružomberok šiesty ViOn. Od seba ich delia iba dva body. Boj o najlepšiu šestku je nesmierne napínavý. Deviata Senica má devätnásť bodov a na vionistov stráca tri body. Bodové rozdiely sú minimálne.

„Vieme, že môžeme skončiť štvrtí, ale tiež aj ôsmi. Samozrejme, lepšie by sa pozeralo na tabuľku, keby sme hore. Do Ružomberka cestujeme s jasným cieľom – konečne vyhrať, získať tri body a posunúť sa vyššie,“ pokračuje obranca Jakub Brašeň.

Futbalisti od Žitavy sa z plného bodového zisku naposledy radovali na konci októbra, keď doma zdolali Nitru. Odvtedy v štyroch ďalších kolách dosiahli jednu prehru a tri remízy. Ružomberčania majú v ostatných piatich súbojoch na konte dve víťazstvá, remízy a jednu prehru.

„Môj bývalý klub sledujem, zostali mi tam celoživotní kamaráti. Napríklad v realizačnom tíme, ale i kabíne. Určite to bude odlišné stretnutie v porovnaní s tým, ktoré sa hralo u nás. Tréner Haspra sa vyjadril, že sa nám chcú revanšovať za tú prehru. Čaká nás ťažký zápas. Prehrať tam však necestujeme,“ zdôraznil kapitán a zároveň najlepší strelec tímu Tomáš Ďubek.

Ruži sa na domácej pôde nedarí. Z ôsmich duelov vyhrala len raz, štyrikrát remizovala a trikrát prehrala. Hráči ViOn-u nazbierali vonku desať bodov, ďalšie tri chcú pridať v sobotu.

„Budeme sa chcieť prezentovať našou hrou. Uvidíme, aké bude ihrisko. Ružomberok je silný súper, no chceme vyhrať,“ povedal jasne Brašeň.

V predposlednom kole jesene ťahali Ružomberčania za kratší koniec na Myjave, kde si merali sily so Spartakom Trnava. Vionisti sa doma so Senicou, po bezgólovej remíze, rozišli zmierlivo.

„Súper má mladé, dravé a nevyspytateľné mužstvo. Situáciu v tabuľke vnímame. Nejaký tlak alebo niečo podobné si absolútne nepripúšťame. Chceme vyhrať,“ doplnil Kovaľ.

S prichádzajúcim koncom jesene býva koncentrácia nižšia. Nič podobné si ale v kabíne na ViOn-e futbalisti nepripúšťajú.

„Práve, že koncentrácia musí byť teraz ešte vyššia. Všetci vieme, že to je posledné kolo. Zima a vianočná atmosféra nás všetkých obklopuje. Koncentrujeme sa naplno. Verím, že zápas bude mať pre nás víťazný koniec. Spravíme všetko pre to, aby sme sa s jeseňou rozlúčili výhrou a uzavreli tak celý rok, ktorý bol pozitívny. Tri body by boli peknou bodkou za vydarenou jeseňou,“ uzavrel Ďubek.  

Výkop posledného kola v Ružomberku je na programe v sobotu o 14.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *