post

Pohárový talizman Duga: „Moja najdôležitejšia penalta v kariére“

V stredu večer sa futbalisti ViOn-u radovali zo súťažného víťazstva po troch mesiacoch. V dramatickom súboji s Nitrou museli rozhodnúť pokutové kopy, ktoré rozhodol DENIS DUGA.

Nenápadný, ale o to pracovitejší stredopoliar nepatrí k vychýreným strelcom. Keď sa presadí, väčšinou to stojí za to. V tejto sezóne to dokonale platilo dvakrát. Najprv ako striedajúci hráč rozhodol osemfinále v Pohroní a naposledy si rutinérsky poradil s penaltou proti Šípošovi.

„(Úsmev). Som rád, že sa mi v pohári takto darí. Nie je to ale iba o mne. Dôležitá je hra celého mužstva a že šliapeme ako tím. To, že som rozhodol v penaltách, je iba zhoda náhod,“ hovorí skromne vždy pozitívne naladený rodák z Myjavy a následne prezrádza či to je jeho najdôležitejší gól v kariére. „Asi áno. K penaltám sa príliš nedostávam, keďže u nás ich má na starosti kapitán Ďubek. Tréner sa pýtal, kto ide. Veril som si. Trénovali sme ich na tréningu. Stačilo ju dobre kopnúť. Našťastie to vyšlo.

„Pravá kopačka to síce po súboji s Javorčičom nevydržala, ale nakoniec s ňou Denis Duga kopol rozhodujúci pokutový kop.“ 

Zlatomoravčanom spadol kameň zo srdca. Na víťazstvo čakali dlhé tri mesiace. To posledné v lige dosiahli, paradoxne, taktiež proti Nitre. Na svojom trávniku ju zdolali po góle Kovaľa 1:0. Medzitým zdolali v osemfinále Pohronie. Odvtedy ťahali šnúru troch remíz a troch prehier.

„Je to skvelý pocit. Každá výhra poteší. Obzvlášť, keď sme teraz postúpili medzi štyroch najlepších. Priznám sa, že sme v kabíne ten čas nevnímali. Išli sme od zápasu k zápasu a snažili sa odviesť maximum. Bohužiaľ, niekedy to nevyšlo podľa predstáv. Verím, že sme si víťazným ťažením v Nitre prinavrátili chuť a v podobnom duchu budeme pokračovať aj vo Fortuna lige,“ pokračuje Duga. Zlaté Moravce sa v semifinále predstavia po prvý raz od sezóny 2011/2012, keď pred bránami finále stroskotali na Senici.

V domácej súťaži stratili zverenci Karola Praženicu možnosť prebojovať sa do hornej šestky. Po roku budú znova bojovať v skupine o záchranu. Momentálne tak každý duel bude dôležitý, aby sa vyhli stresujúcim záchranárskym prácam.

„Samozrejme, bude dôležité, aby sme pozitívnu atmosféru z pohára preniesli do ligy. Predchádzajúce stretnutia nám nevyšli výsledkovo. Bojovný výkon vo štvrťfinále musíme zopakovať v najbližšom kole proti Trenčínu a dostať sa opäť na víťaznú vlnu aj tam,“ dopĺňa Denis Duga.

Vionisti prehrávali po góle Faška z penalty, no zakrátko dokázali odpovedať rovnako pokutovým kopom, keď Ďubek vyrovnal. Súboj dospel do penaltovej drámy, kde všetkých päť strelcov – Ďubek, Asanovič, Gustavo, Švec a Duga bolo úspešných. Na opačnej strane sa blysol Pindroch proti Faškovi.

„Bol to veľmi ťažký zápas. Nitra má kvalitné mužstvo. Vpredu disponujú veľkými individualitami. Myslím, že až na jednu situáciu sme zvládli všetko ubrániť. Dokázali sme sa vyrovnať hre plnej osobných súbojov. Najdôležitejšie potom bolo naše sebavedomie pri penaltách,“ uzavrel 25-ročný stredový futbalista.

Podobné sebavedomie bude so svojimi spoluhráčmi potrebovať už v sobotu, kedy ViOn privíta od 15.30 hod na svojom štadióne AS Trenčín. Meno semifinálového súpera sa tím dozvie 18. marca. Úvodný súboj je na programe 8. apríla, odvety 15. apríla.

Foto: Rastislav Búgel