post

Pohárové povinnosti: ViOn cestuje v stredu na pôdu Dolných Vesteníc

Po úspešnom vstupe do nového ročníka Slovnaft Cup-u čaká zverencov Karola Praženicu opäť súper zo štvrtej ligy.

V úvodnom kole si vionisti poradili s Lehotou pod Vtáčnikom. Gólmi Murila, Šveca a Richtárecha sa radovali z víťazstva 3:0. Do ďalšieho súboja pôjde ViOn pozitívne naladený. V lige prežíva úspešné obdobie.

Z doterajších siedmich duelov vyhral štyri, dvakrát ťahal za kratší koniec a raz remizoval. Dokopy nazbieral trinásť bodov, čo sa mu v histórii klubu na začiatku súťaže ešte nepodarilo. Pred reprezentačnou prestávkou zdolali hráči od Žitavy Ružomberčanov 4:2.

„Každé pohárové stretnutie je ťažké najmä po psychickej stránke. Musíte byť neustále koncentrovaní a nepripúšťať si nejaké podcenenie. V tomto sú duely v pohári zradné, pretože „nemáme čo získať“, môžeme iba stratiť. Súper to má presne naopak. Pre nich je to obrovská motivácia. Príde prvoligový klub, každý jeden hráč sa chce ukázať. Snažia sa na 120 %. Musíme to poňať ako normálny ligový súboj,“  zdôraznil stredopoliar Denis Duga. 

Aktuálne je ViOn na piatom mieste. Na opačnej strane stoja Dolné Vestenice. V lige im patrí šiesta priečka. Na vedúce Častkovce strácajú štyri body. V piatich kolách bodovali naplno trikrát. Dvakrát nezískali ani bod. V minuloročnej edícii Slovenského pohára sa gumári prebojovali do druhého kola, kde im po výsledku 0:5 stopku vystavila Senica.

To, ako sa ViOn popasuje s ďalšou prekážkou, sa dozvieme v stredu 4.9. od 16.00 hod.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *