post

Po strate v Michalovciach sa Zlatomoravčania koncentrujú na pohárový súboj v Trebaticiach

Futbalisti od Žitavy pokračujú anglickým týždňom. V stredu ich čaká Slovnaft Cup na pôde štvrtoligových Trebatíc.

Nastúpia doň po prehre na Zemplíne. S domácimi Michalovcami prehrávali zverenci trénera Benkovského po dvadsiatich minútach 0:2. Vionisti hlavy nesklonili a od toho momentu predviedli diametrálne odlišný výkon. Zníženie Čonku ale na body nestačilo.

„Úvod nám nevyšiel.  Dostali sme dva góly. Domáci hrali nátlakovú hru. Paradoxne, po druhom zásahu sme sa začali dostávať do šancí. Podarilo sa nám znížiť. Po zmene strán sme Michalovce zatlačili na ich polovici a vytvorili sme si množstvo príležitostí. Keď máte vonku takéto šance, musíte sa presadiť. Odišli sme s prehrou. Prehajdákali sme dvadsať minút, ale ako mužstvo sme šliapali,“ vrátil sa k ôsmemu kolu kapitán Peter Čogley.

ViOn je aktuálne v lige predposledný. V novom ročníku získal tri body raz, dvakrát remizoval a päťkrát prehral.

„Nezamýšľame sa nad tým. Je pravda, že sme nezachytili začiatok sezóny a body nám unikajú. Mužstvo sa dáva stále dokopy. Podobné to bolo tiež v minulom ročníku. Časom to príde. Nerobíme paniku, nemáme strach. Ideme od zápasu k zápasu. Postupnými krokmi sa vraciame k výkonom, ktoré nás zdobili vlani. Hráči, ktorí k nám prišli, si zvykajú na systém. V Michalovciach sme to ukázali. V prvom polčase sme hrali jedným systémom, v druhom s ďalším a dokázali sme domácich zavrieť pred ich šestnástkou. Prehrali sme, ale aj takýto vie byť futbal,“ pokračuje Čogley.

Zlaté Moravce pokračujú v programe už v stredu, keď vycestujú na pohárový duel do Trebatíc. Miestny štvrtoligový celok ich privíta po tom, čo v predchádzajúcom kole vyradil na svojej pôde druholigovú Petržalku (2:1).

Trebatice majú za sebou deväť ligových kôl. V ostatných dvoch ťahali za kratší koniec vonku Lehote pod Vtáčnikom 0:5 a doma Piešťanom 1:3. V tabuľke okupujú s deviatimi bodmi jedenástu priečku.

“Pohárové zápasy prinášajú veľkú motiváciu pre domáce celky, ktoré sa chcú vytiahnuť na fortunaligistov. Nie sú to jednoduché zápasy. Bývajú vyhecované. Nastúpime s prioritou, aby sme boli čo najviac koncentrovaní a otvorili si súpera rýchlym gólom. V takom prípade sa duel dostane do tých koľaji, v akých chceme, aby sa niesol,” uviedol hlavný tréner Ľuboš Benkovský.

Hráči Trebatíc odštartovali 53. ročník Slovnaft Cup-u predkvalifikáciou, v ktorej zdolali Piešťany. V prvom kole si poradili s Hornou Krúpou a naposledy vyradili už spomínanú Petržalku. ViOn sa predstavil v Továrnikoch, ktoré porazil rozdielom triedy.

Zápas 3. kola má v stredu výkop o 15.30 hod.

Foto: Róbert Andrejov