post

Po reprezentačnej prestávke privíta ViOn Ružomberok. Menich: „Na ihrisku musíme ukázať kvalitu“

Po dvoch týždňoch sa znova rozbieha Fortuna liga, ktorá dala v predchádzajúcich dňoch priestor národným výberom. V siedmom kole pricestuje k Žitave MFK Ružomberok.

Tabuľkovo privíta predposledný celok siedmy. Od seba ich delia iba tri body. Zároveň sa stretnú dve ofenzívy, ktorým to v aktuálnom ročníku nestrieľa podľa predstáv. Zlatomoravčania sa presadili trikrát, ich súper štyrikrát.

„Na jednej strane je ofenzíva jedného či druhého, na druhej cieľavedomá práca k dosiahnutiu cieľa – gólu. Chceme ich strieľať. Budeme si veriť. Budeme mať sebavedomie, že keď si vytvoríme šancu, tak ju aj premeníme. Veríme, že máme na to silu,“ prízvukuje tréner Ľuboš Benkovský.

Vionisti absolvovali počas prestávky prípravný súboj v Kežmarku. Domáci celok zdolali vysoko 8:2. Pod Tatry vycestovali, aby domácim nahradili zrušený pohárový duel spred roka (pre pandemické opatrenia, pozn. red.).

„Pauza sa niesla v dobrej nálade. Potrénovali sme situácie, na ktorých bolo potrebné zapracovať. Mali sme prípravný zápas s Kežmarkom, čiže nechýbalo nám ani zápasové zaťaženie. Všetko hodnotíme pozitívne,“ pokračuje stopér Jozef Menich.

Prestávku zhodnotil tiež hlavný lodivod ViOn-u. „V nedeľu sme odohrali majstrovské stretnutie na Tehelnom poli, následne prišli pozápasové veci. Neskôr nás čakal prípravný duel a hráči mali dva dni voľna. Myslím, že všetko ubehlo veľmi rýchlo.“

Ružomberčania sú doterajšími králi remíz. Z piatich kôl, ktoré odohrali, si až štyrikrát so svojimi súpermi body delili. V jednom prípade sa radovali z plného počtu. Futbalisti od Žitavy ťahali v štyroch stretnutiach za kratší koniec a pridali po jednej výhre i remíze.

„Bude to ťažký zápas. Ružomberok disponuje mladým a behavým mužstvom. Vieme o ich silných stránkach, ktoré chceme na ihrisku eliminovať. Rovnako poznáme ich slabiny. Tie by sme radi využili v náš prospech. Musíme na ihrisku ukázať kvalitu. Dúfam, že tri body zostanú doma,“ zdôraznil Menich.

Na otázku, či si pamätá posledné vzájomné vystúpenie s týmto súperom odpovedal okamžite. „Samozrejme, keďže veľa gólov nestrieľam, tento si pamätám akoby som ho dal včera,“ narážal s úsmevom na tvári na svoje exportné nožnice, ktorými otváral vo februári vo ViOn aréne skóre duelu. Aj vďaka jeho presnému zásahu vyhrali Moravce 3:1. Ďalšie dva góly vsietil Kovaľ.

Doma privítajú vionisti Ružu v osemnástom súboji. Posledné dve vzájomné merania síl dopadli lepšie pre ViOn, ktorý vyhral. Celkovo na svojom trávniku uspel šesťkrát, rovnako ako Ružomberok. Päťkrát sa rozišli zmierlivo.

„Hráme doma. Pred vlastnými fanúšikmi. Aj v poslednom domácom zápase nás dokázali dohnať k víťazstvu. Pomohli nám k trom bodom. Hráči ukázali, že chcú bojovať a pôsobiť ako jeden tím. To bude kľúčové aj teraz,“ doplnil Benkovský.

V ostatnom kole cestovali Zlaté Moravce na Tehelné pole, odkiaľ sa vrátili s prehrou 1:4. Liptáci hostili pod Čebraťom Michalovce. Duel sa skončil bezgólovou remízou.

„Majú nového trénera. Relatívne obmenili káder. Zmenili systém i prejav. Môžeme sa baviť, že v porovnaní s minulým ročníkom je to iné mužstvo. Pripravili sme sa. Verím, že dokážeme dosiahnuť na náš vytúžený cieľ,“ uzavrel Ľuboš Benkovský.

Výkop je v piatok naplánovaný o 17.00 hod. Naživo ho odvysiela televízna stanica Nova Sport. Vstupenky sú v predaji na Čerpacej stanici ViOn či online: https://fcvion.maxiticket.sk/fc-vion-zlate-moravce-vrable-mfk-ruzomberok-2021 Pred výkopom aj v pokladni štadióna.