post

Plánovaný pohárový súboj je odložený na 17.11.

Duel 4. kola Slovnaft Cup-u v Spišskom Podhradí sa mal pôvodne odohrať už v októbri. Pandémia koronavírusu opäť mení plány. Súboj sa odložil na 17.11. V hre sú tri možnosti odohratia.

Môže za to zhoršená situácia v jednotlivých okresoch. Levoča je, na základe COVID automatu, čierna. Na stretnutie by mohli nastúpiť iba kompletne zaočkované osoby. Platí to nielen pre fanúšikov, ale tiež domácich futbalistov. Vionisti, keďže  sú vedení  ako profesionálny tím, majú v rámci športového COVID automatu výnimku. V čiernom okrese im stačí predzápasové testovanie s negatívnym výsledkom.

V hre boli tri možnosti ako štvrté kolo odohrať. Čakať na zlepšenie situácie a posun v rámci COVID mapy okresu Levoča minimálne do bordovej farby. Odohratie stretnutia vo vedľajších okresoch, ktoré sú ešte bordové alebo nastúpiť pri Žitave vo ViOn aréne.

Nášmu súperovi sme ponúkli preplatenie všetkých nákladov na cestu plus pozápasovú večeru. Zástupcovia nášho súpera však chcú hrať doma, pred svojimi divákmi. Túto alternatívu odmietli, ako aj tú hrať v blízkosti Spišského Podhradia, povedzme v okresoch Sabinov či Prešov, ktoré sú stále bordové. Samozrejme, ich rozhodnutiu chápeme a rešpektujeme ho. Preto riadiaci orgán súťaže zatiaľ každý týždeň zápas odkladá. Najbližší termín je stanovený na 17.11. Takto sa bude pokračovať až do momentu, kým bude okres Levoča v bordovej farbe. Najneskôr do skončenia Fortuna ligy – do 18.12. V prípade, že dovtedy zápas v Spišskom Podhradí nebude možné odohrať, v hre je aj odloženie na jarnú časť, ale aj to, že príde ku kontumácii duelu v prospech nášho klubu, keďže boli súperovi ponúknuté na odohratie i iné alternatívy ako hrať len v domácom prostredí. Napokon, podobne sa odohrali aj viaceré ďalšie zápasy v rámci tohto kola Slovnaft Cup-u,“ priblížil generálny manažér ViOn-u Marek Ondrejka.

O najnovších informáciách budeme informovať na našich informačných kanáloch.