post

Päť nadstavbových kôl: ViOn začne doma s Nitrou, sezónu ukončí proti Seredi

Na piatkovom Prezídiu ÚLK sa kluby Fortuna ligy zhodli, že chcú aktuálny ročník dohrať. Namiesto pôvodných desiatich nadstavbových kôl sa ale odohrá iba päť. Sezóna 2019/2020 sa tak ukončí v skrátenej verzii.

Skrátená verzia zaručí všetkým dvanástim účastníkom fortunaligovú príslušnosť i v budúcej sezóne. Napriek tomu, ViOn má stále pred sebou motiváciu v podobe dvoch cieľov. Ako už skôr avizoval generálny manažér Marek Ondrejka, klub sa chce prebojovať do finále pohára a prípadne skončiť na  siedmej priečke. Ak by Slovnaft Cup vyhral jeden z dvojice Slovan Bratislava/Dunajská Streda a v lige skončia do tretieho miesta, „prvenstvo“ v skupine o záchranu by tak Zlatomoravčanov posunulo do baráže o štvrtú miestenku v predkole Európskej ligy.

Po vynútenej, viac ako dvojmesačnej prestávke, sa zverenci Karola Praženicu vrátia k tréningovému procesu v pondelok 25.5. Pred sebou majú tri týždne prípravy pred reštartom najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. Ten je naplánovaný na sobotu 13.6. Vionisti privítajú doma v regionálnom derby futbalistov Nitry.

Vo ViOn aréne zostanú aj v druhom kole, keď o týždeň neskôr pricestuje k Žitave AS Trenčín. Tím, s ktorým Zlatomoravčania ukončili základnú časť ligy, ktorá sa následne, vinou pandémie COVID-19, prerušila. V treťom vystúpení sa modro-červení po prvý raz predstavia v nadstavbe na pôde súpera. Čaká ich výlet do neďalekého Pohronia. Predposledné kolo odohrajú Moravce rovnako vonku, tentoraz v Senici.

Aktuálnu sezónu ukončia hráči na svojom trávniku 11.7., keď si zmerajú sily so Sereďou. V prípade, že bude potrebná baráž o spomínané štvrté miesto v predkole Európskej ligy, odohrá sa 14., resp. 17. júla.

Najväčšiu motiváciu majú futbalisti od Žitavy v Slovenskom pohári, kde sa vďaka víťazstvu po penaltách s Nitrou prebojovali medzi štyroch najlepších. Semifinálové dvojice sa vyžrebujú v utorok 26. mája. Zlaté Moravce môžu naraziť na jedného z trojice – MFK Ružomberok, ŠK Slovan Bratislava alebo Dunajská Streda.